IX odsłona akcji Deweloperzy Dzieciom wystartowała

Wystartowała akcja Deweloperzy Dzieciom. Pomoc otrzyma 90 wychowanków z 8 domów dziecka, w województwie wielkopolskim. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych eventów w branży nieruchomościowej w IX edycji zgromadził sporą liczbę darczyńców, wesprze go 39 deweloperów.

Autor: housemarket.pl 04 grudnia 2020 14:04

Tegoroczna edycja to już dziewiąta odsłona charytatywnej akcji organizowanej przez Mission Public Relations. To jedyny tego typu charytatywny projekt, który łączy deweloperów w imię szczytnego celu - niesienia pomocy potrzebującym dzieciom z domów dziecka. W tym roku – podobnie jak w latach ubiegłych – do akcji włączyli się deweloperzy. Lista zaangażowanych w pomoc przedstawicieli branży mieszkaniowej jest długa, a to pokazuje, jak wielkie serce ma każda z firm, szczególnie w tym trudnym dla wszystkich roku.

Do IX edycji włączyli się: Agrobex, Archicom, Area Development, Ataner, Budimex, Constructa Plus, Dombud Development, Dom-Eko, EBF Development, Echo Investment, Enklawa Winogrady, Fludra Development, Gravis Developer, Greenbud Development, Grupa Inwest, Inwestycje Hryniewicz, Inwestycje Wielkopolski, KDM Deweloper, KM Building, Konimpex Invest, KosDom, Lepiko Deweloper, Linea Deweloper, Mak-Dom, Monday Development, Nexity, Nickel Development, NovaForm, Planetbud Development, Proxin Investment, Quadro Development, Robyg, Skaland, Sky Investments, SSS Invest, Staneck Development, Tefra House, Villa, Virke.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po raz pierwszy akcja Deweloperzy Dzieciom organizowana jest w momencie, kiedy szereg ograniczeń spowodowanych trwającą pandemią odciska piętno na niemal każdej sferze życia. To właśnie w takim okresie nowego wymiaru nabiera pojęcie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu, ale także solidarności i niesienia pomocy. Jak potwierdza Sylwia Dorosceac, organizator akcji Deweloperzy Dzieciom, bez dołożenia swojej cegiełki w przygotowanie eventu, wielu deweloperów nie wyobraża sobie grudnia.

- Zaangażowanie jak największej liczby firm w pomoc na rzecz dzieci z domów dziecka to nasza idea. Wspólne pomaganie integruje oraz daje poczucie sensu i satysfakcji - podkreśla Sylwia Dorosceac.

Przedstawiciele branży nieruchomościowej angażując się w akcję, wcielają się w role Świętych Mikołajów i są darczyńcami prezentów dla dzieci z domów dziecka.

- Po raz kolejny z przyjemnością uczestniczymy w akcji „Deweloperzy Dzieciom”. Święta Bożego Narodzenia budują wspomnienia dzieciństwa każdego z nas. Jest grono dzieci, które nie ma możliwości przeżyć tego magicznego czasu w radosnym oczekiwaniu na Mikołaja. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do celebracji tego dnia przez podopiecznych domów dziecka. Od lat wyznajemy motto „biznes to nie wszystko” i angażujemy się również we wsparcie fundacji, której także podopiecznymi są dzieci i młodzież - mówi Agata Krzesińska, menedżer ds. marki Konimpex Invest.

Podobnie sytuację akcentuje Karolina Chmielewska, kierownik biura sprzedaży Area Development.

- Bardzo się cieszymy, że możemy wziąć udział w tak niecodziennej inicjatywie. Okres przedświąteczny sprzyja refleksjom, otwieramy się na potrzeby innych osób. Jeśli możemy sprawić, by radość zawitała na twarzach szczególnie tych najmłodszych, to jest najlepszy świąteczny prezent, jaki mogliśmy sobie wymarzyć - mówi Karolina Chmielewska.

90 wychowanków z 8 rodzinnych i publicznych domów dziecka oraz zawodowej rodziny zastępczej na początku grudnia odwiedzi Święty Mikołaj. Beneficjenci otrzymają spersonalizowane prezenty oraz vouchery na wspólną zabawę na basenie, w kinie, teatrze lub parku trampolin do wykorzystania, gdy sytuacja społeczna na to pozwoli.

- Okres Świąt Bożonarodzenia jest szczególnie trudny dla naszych wychowanków, w tym roku jeszcze trudniejszy ze względu na panującą pandemię, każda forma pamięci o dzieciach jest dla nas bezcenna - podkreśla dyrektor jednego z domów dziecka.

Ponadto, patronat tytularny nad wydarzeniem objął Oddział Poznański Polskiego Związku Firm Deweloperskich, z ramienia którego udział w nim wzięło 15 deweloperów.

- Pomaganie uzależnia. To już kolejna odsłona akcji, w której obejmujemy patronat tytularny i do której włączyło się już blisko 80 proc. naszych członków - mówi Lucyna Jarczyńska, wiceprezes zarządu PZFD Oddział Poznań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych