Izolacja ścian pomoże zredukować rachunki za ogrzewanie

Ocieplenie zewnętrznych części budynku to obowiązkowa procedura, która przyczynia się do zwiększenia jego energooszczędności.

Autor: HouseMarket.pl 05 września 2016 16:45

Dotyczy to zarówno budynków nowopowstałych, jak i tych starszych, które często nie spełniają aktualnych norm, narażając swych właścicieli na nadmierne wydatki związane z kosztami ogrzewania. Odpowiedzią na ten problem jest Kingspan Kooltherm K5 Izolacja ścian. Jest to gwarancja najlepszej izolacji oraz idealne rozwiązanie dla poprawy energetycznej wydajności budynku, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkiej grubości.

Jest to produkt zapewniający trwałą termoizolację ścian. Stworzony został ze sztywnej pianki rezolowej w obustronnej okładzinie z białego welonu szklanego. Płyty izolacyjne Kingspan, to materiał o rekordowo niskim współczynniku przewodzenia ciepła. W porównaniu do tradycyjnych materiałów izolacyjnych, produkt ten oferuje znacznie więcej korzyści.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 Gwarancja trwałej izolacyjności termicznej

 Fasadowe płyty izolacyjne Kingspan Kooltherm K5 Izolacja ścian zalecane są do termoizolacji w systemie ETICS, to jest izolacji ścian po zewnętrznej stronie z zastosowaniem tynków. Dzięki swoim wyjątkowym właściwościom izolacyjnym, przy zachowaniu bardzo małej grubości, płyty nie zmieniają pierwotnego wyglądu starych fasad. To rozwiązanie gwarantuje dostatek światła we wnętrzach, przy jednoczesnym utrzymaniu stałego i przyjemnego mikroklimatu. Płyty wyprodukowane zostały z materiału nietoksycznego i zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa przeciwpożarowego.

 Płyty produkowane są w wymiarach 1200x400 mm dla grubości 20 mm ≤ d ≤ 200 mm z prostymi krawędziami. Dodatkowo wyróżniają się łatwym montażem – są proste w obróbce i instalacji. Produkt spełnia także wymaganą wartość U przegrody przy minimalnej grubości płyty. To właśnie zredukowana grubość tego rozwiązania gwarantuje nawet do 8 proc. więcej przestrzeni użytkowej na balkonach i tarasach. Płyty cechują się najlepszymi właściwościami termoizolacyjnymi wśród materiałów stosowanych na rynku dociepleń (λ=0,020 W/(mK)). Systemy, w których skład wchodzą płyty posiadają wysoką klasę reakcji na ogień wynoszącą B-s1, d0 (wg normy PN- EN 13501-1).

Płyty izolacyjne Kingspan Kooltherm K5 Izolacja ścian idealnie nadają się zarówno do zastosowania w nowym budownictwie, jak i podczas renowacji starych budynków mieszkalnych. Ze względu na niewielką grubość z powodzeniem sprawdzają się także podczas docieplenia budynków z małym okapem. Opór dyfuzyjny płyt jest o połowę niższy niż w przypadku innych popularnych materiałów ociepleniowych µ=35, co ma wpływ na paroprzepuszczalność przegrody.

Płyty posiadają znak CE – czyli deklarację zgodności z normami europejskimi, NRO dla systemów. Produkt wykazuje także odporność na ściskanie, przy 10 proc. odkształceniu, wg. normy EN 826: ≥ 100 kPa. Zastosowanie tego typu rozwiązania pozwala na zredukowanie kosztów poświęconych na elementy wykończeniowe przy oknach i drzwiach. Kingspan Kooltherm K5 Izolacja ścian posiada 10-letnią ubezpieczoną gwarancję, natomiast koszty inwestycji zwracają się już po kilku latach użytkowania.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych