Izrae: Lapid dziękuje Blinkenowi za stanie ramię w ramię przeciwko polskiej ustawie

Szef izraelskiego MSZ Jair Lapid podziękował we wtorek na Twitterze sekretarzowi stanu USA Antony'emu Blinkenowi za "stanie ramię w ramię z Izraelem przeciwko polskiej ustawie".

Autor: Pap 17 sierpnia 2021 09:54

"Dziękuję @SecBlinken i USA za stanie ramię w ramię z Izraelem przeciwko polskiej ustawie" - napisał we wtorek rano na Twitterze Lapid.

Do tweeta dołączył wpis Blinkena, w którym sekretarz stanu podkreślił, że jest "głęboko rozczarowany" w związku z nowelizacją Kodeksu postępowania administracyjnego. Wezwał do stworzenia kompleksowego prawa, gwarantującego sprawiedliwość ofiarom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Do noweli kpa Blinken odniósł się też w wydanym w poniedziałek wieczorem czasu miejscowego oświadczeniu. Sekretarz stanu USA wyraził "głęboki żal" z powodu podpisania krytykowanej przez USA ustawy, jednocześnie wzywając polskie władze do stworzenia "jasnej, efektywnej i skutecznej procedury prawnej, by odpowiedzieć na roszczenia w sprawie konfiskaty mienia" w konsultacji z zainteresowanymi stronami.

"Przy braku takiej procedury, to prawo skrzywdzi wszystkich obywateli Polski, których własność została niesprawiedliwie zabrana, w tym polskich Żydów, którzy byli ofiarami Holokaustu" - stwierdził szef amerykańskiej dyplomacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych