Jacek Siwiński, Velux: Materiały budowlane coraz droższe, ale budowy będą trwały

Inflacja w Polsce bije kolejne rekordy. - Tak duża inflacja powoduje wyjątkową nieprzewidywalność w biznesie. Jednak nowe inwestycje powstają i będą powstawać. Potrzeby są bowiem duże, a oczekiwania wobec przestrzeni mieszkalnych większe - mówił Jacek Siwiński, Velux w czasie EEC 2022.

Autor: housemarket.pl 29 kwietnia 2022 09:26

- Ceny materiałów budowlanych stale rosną. Wysoka inflacja generuje wysokie koszty realizacji projektów budowlanych. Chętnych na realizację inwestycji mieszkaniowych jednak nie brakuje. I wszystko wskazuje na to, że rynek dalej będzie się rozwijał - powiedział Jacek Siwiński 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodał, że cała branża dostawców materiałów do realizacji inwestycji stale monitoruje sytuację i reaguje adekwatnie do potrzeb.

- W gronie producentów dyskutujemy o tym jak i kiedy wyczuć ten próg, kiedy inwestorzy w wyniku dużych kosztów przestaną inwestować w kolejne projekty. Nie możemy podwyższać cen materiałów w nieskończoność. Rynek jest rozgrzany, inwestycje w nieruchomości dalej są bardzo lukratywne. Polacy mają bardzo duże oszczędności i mimo rosnących cen te oszczędności również rosną. Pandemia wygenerowała dotykowe potrzeby co do przestrzeni w których mieszkamy odnośnie ich wielkości i jakości. Doświadczyliśmy zamknięcia w domu to powoduje, że klienci inaczej patrzą na swoje warunki mieszkaniowe - mówił Jacek Siwiński. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych