Jacek Wesołowski, Trei: dywersyfikujemy model biznesowy w Polsce

Trei Real Estate Poland rozpoczął realizację swojej pierwszej w Polsce inwestycji w sektorze PRS. Osiedle zlokalizowane przy u. Piątkowskiej w Poznaniu ma być gotowe w 2025 roku. Deweloper planuje budowę 450 mieszkań, które będą dostępne w formule najmu instytucjonalnego.

Autor: housemarket.pl 05 lipca 2022 13:25

  • Trei rozpoczął wstępny etap inwestycji PRS w Poznaniu.
  • Inwestor przygotowuje działkę przy ul. Piątkowskiej, na której powstanie kompleks mieszkaniowy w całości przeznaczony na wynajem.
  • Aktualnie deweloper prowadzi proces relokacji supermarketu Biedronka, który znajduje się na zakupionym przez niego terenie.

Za całość prac związanych z budową nowej nieruchomości dla sieci Biedronka oraz wyburzenie obiektu przy ul. Piątkowskiej odpowiada firma Strabag.

- Proces relokacji supermarketu Biedronka to pierwszy krok, który przybliży nas do realizacji głównej części kilkuetapowej inwestycji PRS w Poznaniu. Na początku przyszłego roku planujemy rozpoczęcie budowy pierwszej fazy kompleksu przy ul. Piątkowskiej. W ramach tego etapu wykonamy dwa budynki, które dostarczą łącznie ponad 300 mieszkań na wynajem - komentuje Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zachodni wpływ na najem instytucjonalny w Polsce

Poznański PRS dostarczy łącznie 450 mieszkań na wynajem rozmieszczonych w trzech budynkach. Kompleks zaoferuje ponad 19 tys mkw. komfortowej przestrzeni o złożonej funkcji. Inwestycję wyróżnia jej lokalizacja - położona między osiedlami Winiary i Winogrady, w pobliżu Parku Cytadela, kampusów uniwersyteckich poznańskich uczelni, ale również w bliskim sąsiedztwie centrum miasta, Starego Rynku i licznych obiektów handlowych, co sprawia, że najemcy mają dostępną całą ofertę miasta na wyciągnięcie ręki.

- Poznański PRS budujemy na wzór naszych inwestycji w innych krajach. Podobnie jak w Niemczech i USA mieszkania, które tutaj powstaną, w całości będą przeznaczone na wynajem. Budynki będą projektowane w specyficzny dla funkcji PRS sposób. Mieszkania będą w pełni wyposażone w nowoczesne kuchnie i łazienki. Cały kompleks będzie objęty profesjonalnym zarządzaniem, co zagwarantuje komfort, który często trudno znaleźć na rynku wynajmu prywatnego. Usługa zarządzania jest jednym z wyróżników osiedli PRS na tle standardowych inwestycji mieszkaniowych. Oprócz funkcji mieszkalnej zaoferujemy wiele usług dodatkowych, m.in. sklepy z podstawowymi produktami. Taki obiekt lepiej dopasuje się do potrzeb osób, które nie chcą wiązać się z jednym miejscem na dłużej - dodaje Jacek Wesołowski.

Inwestycja w Poznaniu to pierwsza realizacja PRS Trei w Polsce.

Dewelopera wyróżnia międzynarodowe doświadczenie i unikatowy know-how, który zgromadził podczas swojej działalności na innych rynkach, m.in. w USA oraz Niemczech. W tych dwóch państwach Trei zbudował łącznie cztery osiedla, które oferują 900 mieszkań dostępnych w formule najmu instytucjonalnego. Aktualnie deweloper realizuje jeszcze 20 inwestycji PRS, które dostarczą w sumie 3 600 mieszkań. Osiedla te są zlokalizowane w Berlinie, Mainz, Hamburgu, Munich, Nashville, Charlotte oraz Raleigh.

Trei dywersyfikuje model biznesowy w Polsce

Trei Real Estate jest obecny w Polsce od 2008 r.

Deweloper rozpoczynał swoją działalność od budowy parków handlowych, pierwszy z nich otworzył w 2013 r. w Nysie.

Aktualnie w swoim portfolio posiada 29 tego typu nieruchomości, które buduje pod wspólną marką Vendo Park i planuje kolejne realizacje. W 2019 r. inwestor zadebiutował również na polskim rynku mieszkaniowym, zakupił działkę wraz z projektem zabudowy mieszkaniowej na Wielkiej Wyspie we Wrocławiu. Osiedle Bacciarellego 54, które w tym miejscu realizuje Trei dostarczy łącznie 278 apartamentów. Aktualnie deweloper buduje trzeci i czwarty etap tej inwestycji. Trei w swoim portfolio posiada również osiedle Kraft w Łodzi, którego pierwszy etap uzyskał właśnie pozwolenie na użytkowanie. Oba te projekty oferują mieszkania przeznaczone na sprzedaż. Plany inwestora obejmują kolejne realizacje w sektorze mieszkaniowym, m.in. w Warszawie.

- W Poznaniu przygotowujemy pilotażową inwestycję w sektorze PRS, w którym planujemy rozwijać naszą działalność. Nie zrezygnujemy jednak z budowania mieszkań na sprzedaż. Mamy na tym rynku doświadczenie, nasze inwestycje osiągnęły bardzo dobre wyniki sprzedaży, zbudowaliśmy również bardzo dobry zespół. W tych dwóch sektorach będziemy budować równocześnie - podsumowuje Jacek Wesołowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych