Jacek Zengteler, Yareal: Musimy zmierzyć się z wyzwaniami, których przed pandemią nie było

Yareal ma powody do satysfakcji, a nawet dumy, ponieważ zgodnie z planem ukończył 4 inwestycje mieszkaniowe lub ich etapy, dostarczając na rynek kilkaset apartamentów i mieszkań. Jak mówi Jacek Zengteler, pomimo niełatwej sytuacji na rynku wykonawstwa, firma zakontraktowała realizację kolejnych projektów i obecnie prężnie rozwija się na warszawskim i trójmiejskim rynku mieszkaniowym.

Autor: housemarket.pl 22 grudnia 2021 08:04

  • W mijającym roku Yareal oddał do użytku 4 apartamentowce i 3 budynki z mieszkaniami o podwyższonym standardzie w Warszawie.
  • Firma utrzymuje dobre tempo budowy flagowej inwestycji biurowej, czyli kampusowego kompleksu LIXA w pobliżu Placu Daszyńskiego.
  • Deweloper zamierza rozszerzać recykling surowców i materiałów, dając im drugie życie.
  • W 2022 roku wprowadzi na rynek nowe inwestycje w Warszawie i w Trójmieście.

 W ostatnim roku wciąż odczuwaliśmy skutki pandemii, czy zmiany wprowadzone w Yareal jeszcze w 2020 roku zapewniły stabilność realizacji projektów i działania całej firmy?

Rok 2021 możemy zaliczyć do bardzo udanych z punktu widzenia znakomitych wyników, ale też postępów jakich dokonaliśmy w poszczególnych projektach - zarówno tych, które już powstają, jak i tych które planujemy. Mimo wciąż odczuwalnego wpływu pandemii na gospodarkę, ostatnie 12 miesięcy możemy uznać za w pełni wartościowy i dobrze wykorzystany okres z punktu widzenia działalności deweloperskiej. Wszyscy w Yareal mamy powody do satysfakcji, a nawet dumy, ponieważ zgodnie z planem ukończyliśmy 4 inwestycje mieszkaniowe lub ich etapy, dostarczając na rynek kilkaset apartamentów i mieszkań o podwyższonym standardzie. Pomimo niełatwej sytuacji na rynku wykonawstwa, zakontraktowaliśmy realizację kolejnych projektów i obecnie prężnie rozwijamy się na warszawskim i trójmiejskim rynku mieszkaniowym.

Sytuacja na rynku biurowym w mijającym roku również rozwinęła się w dobrym kierunku?

Aktualnie prowadzimy negocjacje dotyczące kilku znaczących procesów najmu. Obejmują zarówno duże firmy planujące przeniesienie do nas swoich siedzib, jak i z operatorów mniejszych powierzchni handlowych w parterze konceptu LIXA City Gardens. Utrzymujemy bardzo dobre tempo budowy flagowej inwestycji biurowej Yareal, czyli kampusowego kompleksu LIXA w pobliżu Placu Daszyńskiego, do którego kilka miesięcy temu przenieśliśmy siedzibę firmy. Razem z innymi najemcami LIXA możemy już osobiście korzystać z atutów biurowca, który jest kolejną wizytówką Yareal. Kończymy przygotowania do oddania do użytkowania kolejnego budynku w tym kompleksie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ile mieszkań oddali Państwo do użytkowania w mijającym roku?

W mijającym roku oddaliśmy do użytku 4 apartamentowce i 3 budynki z mieszkaniami o podwyższonym standardzie, które wybudowaliśmy w ramach kilkuetapowych inwestycji w Warszawie. Apartamenty zawsze są dla nas szczególnym powodem do zadowolenia, ponieważ właśnie w budynkach o podwyższonym standardzie możemy najlepiej zaprezentować wartości przyświecające nam w codziennej pracy, czyli wyjątkową jakość architektury i dbałość o detale. Rezydencja Łazienki Park z 64 apartamentami powstała – jak wskazuje już sama nazwa – tuż obok słynnych Łazienek Królewskich. Wznieśliśmy tam unikatowy, ekskluzywny budynek o modernistycznych kształtach i stylistyce czerpiącej wprost z dwudziestolecia międzywojennego. Oprócz przestronnych apartamentów przekazaliśmy mieszkańcom również strefę fitness i relaksu, czyli przestrzeń do treningów, wyposażoną w przyrządy do uprawiania sportu saunę, oraz taras rekreacyjny z leżakami. Nasza druga tegoroczna inwestycja apartamentowa to utrzymany w klimacie willowego przedmieścia kompleks trzech budynków w Rezydencji Dolina Mokotów, wybudowany na terenach pod tzw. skocznią. Mieszkańcy 93 apartamentów w Dolinie Mokotów mają do dyspozycji wyjątkowo dużo zielonych przestrzeni na terenach wspólnych, gdzie aż 60 proc. powierzchni to właśnie zieleń, jak i w sąsiednim, wciąż rozbudowywanym kilkuhektarowym parku. W 2021 roku oddaliśmy również do użytku pierwsze budynki wielorodzinne w kompleksach z parkami linearnymi – na Służewcu i na Kamionku. Ukończony w tym roku pierwszy etap Pozytywnego Mokotowa jest miejscem zamieszkania 125 rodzin. Z kolei na praskim Kamionku, gdzie tworzymy wielofunkcyjny kompleks SOHO by Yareal, zamieszkało już 131 rodzin, które na swój dom wybrały budynek SOHO 18.

Mijający rok to także ważne inwestycje towarzyszące działalności deweloperskiej.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych