Jacek Zengteler, Yareal: Polskie miasta potrzebują wielofunkcyjnych inwestycji

W kolejnych latach wrośnie znaczenie trendu rozwoju wielofunkcyjnych kompleksów powstających zgodnie z ideą "15 minute city". - Polskie miasta potrzebują takich gwarnych miejsc, które będą służyły ludziom od rana do wieczora - mówi Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

Autor: housemarket.pl 02 marca 2022 09:22

W opinii Jacka Zengtelera, w najbliższym czasie wrośnie znaczenie trendu rozwoju wielofunkcyjnych kompleksów, tworzących atrakcyjne, wielkomiejskie otoczenie, które w ramach jednej inwestycji będą zaspokajały potrzeby pracowników, mieszkańców i biznesu. Yareal pracuje aktuanie nad dwoma obiektami tego typu.

- Nasz obie flagowe inwestycje Yareal - biurowa Lixa i mieszkaniowo-usługowa Soho by Yareal – zaprojektowaliśmy z myślą o zróżnicowanych potrzebach ludzi, wymagających dobrze skomponowanej oferty - mówi Jacek Zengteler.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt kompleksu biurowego Lixa zakłada, że obiekt zostanie wzbogacony o zielony, miejski pasaż Lixa City Gardens, który w ciągu dnia będzie zaspokajał potrzeby najemców, a po godzinach pracy wzbogaci życie mieszkańców okolicznych osiedli.

- Gastronomia i punkty usługowe dostępne wprost z zielonego deptaka nie tylko pozwolą na miłe spędzenie czasu czy dokonanie zakupów, ale stworzą atrakcyjną i ogólnodostępną przestrzeń miejską, której brakuje w okolicy - wyjaśnia Jacek Zengteler.

Z kolei kompleks Soho by Yareal w założeniu ma pełnić rolę lokalnego centrum otwartego na całą okolicę. Pofabryczne tereny na Kamionku z nowoczesną zabudową wymieszaną z postindustrialnymi zabytkami, zostaną wypełnione wielkomiejską ofertą skupioną wzdłuż 300-metrowego parku linearnego.

- Polskie miasta potrzebują takich gwarnych miejsc, które będą służyły ludziom od rana do wieczora, zapewniając przestrzeń do pracy, zamieszkania, wypoczynku i rekreacji, a także rozrywki czy zjedzenia dobrego posiłku ze znajomymi - podsumowuje Jacek Zengteler. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych