Jak deweloperzy dbają o przestrzeń wspólną

Przyszli mieszkańcy, wybierając miejsce do zamieszkania, zwracają uwagę nie tylko na własne cztery kąty, ale też otoczenie, czy części wspólne. Spotkania z sąsiadami, czy rodzinny spacer obok domu są jeszcze przyjemniejsze, kiedy inwestor zadba odpowiednio o przestrzeń wspólną.

Autor: HouseMarket.pl 22 maja 2017 15:44

Wśród deweloperów posiadających inwestycje w Poznaniu i powiecie poznańskim, wyróżniają się ci, którzy dbają o elementy małej architektury, a więc drogi wewnętrzne czy oświetlenie.

– Dla klientów bardzo ważne są nawet najmniejsze detale. Dlatego już na etapie projektowania inwestycji przykładamy do tego wielką wagę. W ramach realizacji Alei Wiśniowej, jednego z naszych aktualnie budowanych osiedli, niezwykłego klimatu nadadzą drzewa japońskiej wiśni, które zostaną posadzone przy każdym z domów – mówi Weronika Potarzycka, specjalistka z biura sprzedaży Planetbud Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

O wygodę przyszłych mieszkańców można zadbać, przygotowując drogę – funkcjonalną, bezpieczną i utwardzoną. – Wewnętrzna alejka przy Villi Sucholeskiej umożliwia dojazd bezpośrednio do posesji, a jest praktycznie wyłączona z ruchu pozostałych aut. To duże udogodnienie. – zauważa Tomasz Pietrzyński z firmy More Place, realizującej nie tylko inwestycję Villa Sucholeska, ale też osiedle Kalinova. Swobodną komunikację wewnątrz osiedla zaplanował Greenbud Development, przygotowujący Zielone Rabowice. Ulice Bliska i Kuźnicza zostaną odpowiednio przygotowane. To rozwiązanie optymalne i pożądane przez przyszłych mieszkańców.

Dziedziniec wspólnym miejscem

Na rynku mieszkaniowym wyróżniają się deweloperzy, którzy w ciekawy sposób aranżują przestrzeń wokół budynków wielorodzinnych. Na inwestycji Wschodnia 19 powstanie wewnętrzny dziedziniec, który w sposób architektoniczny będzie osłonięty przez budynki.

– To zapewnia bezpieczeństwo i komfort przyszłych mieszkańców, którzy przebywając na dziedzińcu będę mogli nawiązać sąsiedzkie przyjaźnie – zaznacza Jarosław Szopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19.

Z kolei w Młynie nad Cybiną zaplanowano nie tylko dziedziniec z placem zabaw, ale i chodniki, które połączą się z pobliskimi ścieżkami spacerowymi nad Jeziorem Swarzędzkim. – Mieszkańcy skorzystają także z wyposażonej siłowni i miejsca wspólnych spotkań w zabytkowych podziemiach – dodaje Michał Wawrzyniak, dyrektor ds. nieruchomości Grupy Partner, realizującej inwestycję Młyn nad Cybiną.

Zielony wewnętrzny dziedziniec, chodniki, ławki i ciepły ton światła bijącego z oświetlenia to atut osiedla Nowe Ogrody. – Dbamy o każdy szczegół inwestycji. Chcemy, by mieszkańcy nie tylko tu mieszkali, ale też wspólnie spędzali czas, dlatego tworzymy do tego przyjazne miejsca. Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy plac zabaw – podkreśla Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

Z myślą o najmłodszych

Dodatkowe udogodnienia, elementy małej architektury to niemal standard, który wyróżnia osiedle Reduta Nowe Podolany.

– Komfort naszych mieszkańców to priorytet, stąd decyzja o dwóch placach zabaw na osiedlu Reduta Nowe Podolany. Stworzyliśmy świetnie wyposażone miejsca zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Zadbaliśmy też o dodatkowe nasadzanie drzew – zaznacza Agata Nowaczyk specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych