Jak inwestować w nieruchomości na wynajem? Mzuri radzi

Indywidualnie czy grupowo? Jak inwestować w mieszkania na wynajem - radzi Sławek Muturi, założyciel Mzuri.

Autor: HouseMarket.pl 26 lipca 2018 09:12

Inwestor indywidualny może wziąć kredyt, jego nazwisko widnieje w księdze wieczystej, łatwiej jest się lewarować , natomiast pozostałe korzyści związane z inwestowaniem w mieszkania na wynajem leżą już po stronie crowdfundingu - mówi Sławek Muturi, założyciel Mzuri Investments. - Wspólne inwestowanie pozwala na realizację większych projektów, które dają większe zwroty, a kupując udziały w spółce dysponującej pulą np. 100 mieszkań, inwestorzy mogą liczyć na bezpieczne przychody z najmu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem założyciela Mzuri Investments, dla inwestującego w nieruchomości kluczowa jest również możliwość wyjścia z inwestycji. - Sprzedaż udziałów, z jaką mamy do czynienia w przypadku crowdfundingu, jest prostszym rozwiązaniem niż znalezienie kupca na pojedyncze mieszkania - mówi Sławek Muturi.

Biorąc pod uwagę czysto biznesowe aspekty, crowdfunding to bezpieczny model inwestowania w nieruchomości. Zdaniem eksperta, inwestując milion w pojedyncze mieszkania, nie ma pewności, że lokale będą wynajęty przez 12 miesięcy w roku. Ten sam milion zainwestowany w udziały w podmiocie, dysponującym większą liczbą mieszkań, pozwala zminimalizować ryzyko braku najemcy w którymś z miesięcy. - Może się zdarzyć, że przychody z najmu nie osiągną poziomu maksymalnego - 100 proc., ale jednocześnie nie będą one mniejsze niż np. 90. proc. - zapewnia Sławek Muturi.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych