Jak kupić mieszkanie w dobrej cenie? Przedstawiamy na to pomysły

Przeglądając oferty nieruchomości warto więc odłożyć na bok stereotypowe podejście w stosunku do wybranych lokalizacji. Okolice Warszawy czy niektóre z dzielnic, kiedyś cieszące się być może nienajlepszą sławą, obecnie bardzo intensywnie inwestują w swój rozwój. Natomiast kilka lat konsekwentnych działań w obszarze infrastruktury jest w stanie całkowicie odmienić dany obszar, co doskonale widać choćby na przykładzie warszawskiej Woli czy podwarszawskiego Piaseczna.

Poszukując mieszkania warto więc na bieżąco aktualizować swoją wiedzę na temat poszczególnych lokalizacji. Szybka przejażdżka do Pruszkowa, na Ursus czy do Wesołej może naprawdę miło nas zaskoczyć i pomóc skutecznie zweryfikować dotychczasowe przekonania. Dodatkowo warto także przeanalizować aspekt inwestycyjny związany z zakupem mieszkania w tych okolicach, ponieważ także tutaj ceny za metr kwadratowy dynamicznie rosną – a wraz z nimi rośnie wartość zakupionych tam mieszkań.

Według raportu Polskiego Związku Firm Deweloperskich, opublikowanego we wrześniu 2021 r., w nadchodzących latach wzrost cen w Warszawie będzie wynosił nawet kilkadziesiąt procent. W efekcie coraz więcej osób będzie rozważać alternatywne lokalizacje, celem zakupu mieszkania po cenie adekwatnej do swojego wynagrodzenia, dostępnych środków czy mieszczącego się w określonym budżecie. Już teraz można obserwować rosnące zainteresowanie lokalizacjami poza centrum oraz poza najbardziej popularnymi dzielnicami Warszawy. Wartość tych inwestycji rośnie z każdym rokiem, co stanowi ważną informację nie tylko dla osób rozważających zakup mieszkania pod kątem inwestycyjnym, ale też dla tych, którzy chcą kupić mieszkanie dla siebie lub swojej rodziny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych