Jak ochronić dom przed owadami?

Nieodłącznym elementem lata, nawet w jego końcówce, są one – owady. Aby nie zakłócały nam błogiego wypoczynku, najprostszym sposobem na ochronę domu przed insektami jest solidna moskitiera na okno.

Autor: housemarket.pl 29 sierpnia 2022 10:21

  • Moskitiera pozwoli ochronić dom przed owadami.
  • Najprostszym rozwiązaniem będzie zamontowanie moskitiery na samoprzylepnej ramie wyposażonej w rzep.
  • Moskitiery są dyskretne, nie ograniczają dostępu do światła i nie zakłócają widoku z okna.

Komary, muchy, meszki, osy, ćmy i inne owady mogą skutecznie zepsuć nam letni wypoczynek. W najlepszym wypadku nie pozwalają nam zasnąć, lgną do świeżych owoców, mogą nas też czasem po prostu wystraszyć swoją nagłą obecnością. W najgorszym - ich ukąszenie może wywołać niebezpieczną reakcję alergiczną lub groźną chorobę. Moskitiera to najlepszy sposób, aby owady pozostały tam, gdzie ich miejsce, czyli na zewnątrz.

Moskitery na okno to od lat jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony domów przed owadami. Jeżeli nie chcemy uciekać się do walki z nimi wręcz przy pomocy łapki lub wolimy nie używać chemicznych specyfików, wystarczy umieścić w oknie dobrej jakości moskitierę. Dzięki prostemu montażowi i trwałości moskitiera sprawi, że nareszcie będziemy mogli wypoczywać i zasypiać spokojnie – bez obaw, że nasz spokój zakłóci bzyczący gość, który w dodatku może nas ukąsić.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Dzięki moskitierom okiennym bezpieczne będzie też nasze jedzenie – siateczki są zazwyczaj na tyle gęste, że nie przeciśnie się przez nie nawet muszka owocówka. Wystarczy prawidłowo umieścić siatkę w ramie.

Najprostszym rozwiązaniem będzie zamontowanie moskitiery na samoprzylepnej ramie wyposażonej w rzep. Takie modele nie wymagają wiercenia dziur w ościeżnicy, co jest niezmiernie istotne z punktu widzenia zachowania funkcjonalności okien. Starannie zainstalowana siatka dobrze trzyma się na rzepie, co gwarantuje jej szczelność.

Moskitiery okienne tesa® pozwolą na ochronę przed różnego rodzaju owadami, które pojawiają się latem. Gęsta siateczka gwarantuje, że do mieszkania nie przedostanie się ani jedna mucha, komar, osa czy pająk. Co istotne, moskitiery są dyskretne, nie ograniczają dostępu do światła i nie zakłócają widoku z okna. W ofercie marki znajdują się też moskitiery przeciwsłoneczne.

Moskitiery można z powodzeniem zainstalować w oknach każdego typu – zarówno ściennych, jak i dachowych. Marka tesa® dysponuje szerokim asortymentem moskitier do okien z okiennicami, skrzynkami na kwiaty, a nawet tych o dużych rozmiarach.

Montaż moskitier jest bardzo prosty. Umieszcza się je na samoprzylepne rzepy, dzięki czemu nie jest potrzebna ani wiertarka, ani żadne śrubki czy gwoździe. Aby dopasować moskitierę do wymiarów okna, wystarczy przyciąć ją specjalnym nożykiem, który znajduje się w komplecie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych