Jak się ma koniunktura w budownictwie?

W lutym ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 6,8. Przed miesiącem było to minus 9,8.

 

Autor: HouseMarket.pl 23 lutego 2017 12:35

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny poprawę koniunktury sygnalizuje 16 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 22,8 proc. W styczniu było to odpowiednio: 14,5 proc. i 24,2 proc. Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Oceny dotyczące produkcji budowlano-montażowej i sytuacji finansowej są nieco bardziej niekorzystne od zgłaszanych w styczniu, przy utrzymujących się negatywnych diagnozach portfela zamówień. Odpowiednie prognozy są mniej pesymistyczne od przewidywań formułowanych przed miesiącem. Sygnalizowany jest wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe. Redukcje zatrudnienia mogą być mniej znaczące od planowanych w ostatnich sześciu miesiącach. Ceny robót budowlano-montażowych mogą się nie zmienić.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spośród badanych podmiotów 27,7 proc. (przed rokiem 24,7 proc.) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Luty jest siódmym z kolei miesiącem, w którym dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się spadku portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych. W bieżącym miesiącu jest to jednak spadek niewielki, mniej znaczący niż zapowiadano w styczniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych