Jak zabezpieczyć dom przed powodzią?

Jednym z ciekawszych sposobów zabezpieczenia przeciwpowodziowego domów i osiedli są grodzie przeciwpowodziowe. Montuje się je przed wjazdem do garaży.

Autor: HouseMarket.pl 09 sierpnia 2016 11:15

Zarządcy Lux Dom przez lata doświadczeń obsługi budynków znajdujących się na byłych terenach zalewowych, czy wręcz podmokłych wypracowali standardy i rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo przed zalaniem naszych nieruchomości.

- Jednym z ciekawszych, obok szczególnej kontroli zaworów burzowych, dbałości o separatory, są grodzie przeciwpowodziowe, które montuje się przed wjazdem do garaży. W czasie deszczu nawalnego w nocy z 12/13 lipca bariera w budynku przy ul. Śródziemnomorskiej skutecznie odizolowała garaż nieruchomości i uchroniła go przed zalaniem, do których dochodziło tam jeszcze kilka lat temu, nawet przy najmniejszym deszczu – mówi Marcin Celiński, wiceprezes spółki Lux Dom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Podkreśla, że zmienia się klimat, jest więcej anomalii pogodowych, zatem należy spodziewać się zwiększenia podobnych sytuacji – deszczy nawalnych, burz, takich jak w nocy z 12/13 lipca w Warszawie.

Niektórzy zarządcy nieruchomości rozwijają w związku z tym ochronę budynków i stosują też niestandardowe rozwiązania. Lux Dom rekomenduje zarządom wspólnot w miejscach newralgicznych np. grodzie przeciwpowodziowe – to proste rozwiązanie z paneli aluminiowych, dość łatwe i szybkie w montażu. Po bokach murków oporowych przy zjazdach do garaży wykonuje się montaż dwóch prowadnic, w które kolejno wkładane są panele.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych