Jak znaleźć perłę na rynku nieruchomości

Przed zakupem mieszkania należy zwrócić uwagę na wiele czynników, które w przyszłości będą miały istotny wpływ zarówno na komfort życia, jak i sytuację finansową właściciela lokalu. Należy pamiętać o tym, aby lokal był nie tylko funkcjonalny i odpowiednio zaplanowany, ale również, aby opłaty związane z jego użytkowaniem nie stanowiły zbyt dużego obciążenia w kolejnych latach.

Autor: HouseMarket.pl 20 kwietnia 2017 14:52

Czym powinno się cechować mieszkanie idealne przedstawiamy na przykładzie lokalu 6.06, znajdującego się na ostatniej kondygnacji kamienicy przy ul. Ogrodowej 65 w Warszawie.

Ocenę mieszkania należy zacząć od zwrócenia uwagi na wysokość ścian, stronę świata, po której położony jest lokal, oraz rozkład pomieszczeń. Ważne, aby mieszkanie było funkcjonalne i zaplanowane w sposób, który nie zmarnuje nawet 1 metra kwadratowego pomieszczenia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przykładem przemyślanego i praktycznego rozkładu jest dwupokojowe mieszkanie 6.06 w kamienicy przy ul. Ogrodowej 65, mające 44,80 mkw. powierzchni. W przedpokoju zostało zaprojektowane duże miejsce na szafę wnękową, a pokój sypialniany, mający 13 mkw., pomieści duże łóżko małżeńskie 200x200 cm oraz sporą szafę. Większy pokój został połączony z aneksem kuchennym, co czyni pomieszczenie jeszcze przestronniejszym.

Poczucie przestrzeni zapewnia również wysokość wynosząca 2,85 metra. Mieszkanie jest bardzo widne, na trzy czwarte ściany sypialni znajdują się okna, a w salonie ogromne przeszklenie niemal od podłogi do sufitu. Balkon położony jest na całej szerokości ściany południowej (obejmuje zarówno salon, jak i sypialnię), można z niego obserwować bajeczny widok na Warszawę, wiosną urozmaicony elementami naturalnej zieleni. Okna mieszkania wychodzą na stronę południową, co zapewnia pomieszczeniom spore nasłonecznienie. Do lokalu można dostać się zarówno przez zrewitalizowaną klatkę schodową, jak i korzystając z nowoczesnej zewnętrznej, przeszklonej windy umieszczonej na dziedzińcu.

W przypadku kamienicy znajdującej się przy ul. Ogrodowej 65 wszelkie działania rewitalizacyjne zostały zakończone, a w budynku pojawiły się oryginalne, modernistyczne detale charakterystyczne dla stylu lat 30 XX wieku. Mieszkanie 6.06 jest gotowe do odbioru. Firma RealCo ma pozwolenie na użytkowanie i jest przygotowana do podpisania umowy przenoszącej własność. Czynsz w kamienicy wraz z funduszem remontowym wynosi 5,50 zł.

RealCo posiada także własność gruntu, co oznacza, że podatek od nieruchomości jest niższy niż w przypadku użytkowania wieczystego. Mieszkanie jest oddawane w standardzie, który obniża koszty wykończenia, z dobrym i przemyślanym rozmieszczeniem nowych instalacji. W lokalu zainstalowano okna o niskim współczynniku przenikalności termicznej, które dodatkowo obniżają koszty eksploatacyjne

Dla osób, które chcą zakupić mieszkanie w celach inwestycyjnych istotna może być lokalizacja – ul. Ogrodowa 65 położona jest na granicy Woli i Śródmieścia, a do ścisłego centrum można dostać się w 12 minut.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych