Jakie elementy tworzą mieszkanie idealne?

Są to m.in. odpowiedni metraż, dogodna lokalizacja, zastosowanie energooszczędnych rozwiązań oraz stuprocentowe bezpieczeństwo. Przykładem takiej inwestycji jest niewątpliwie Albatross Towers, inteligentne osiedle na gdańskim Przymorzu.

Autor: HouseMarket.pl 20 grudnia 2016 09:57

Albatross Towers to zespół pięciu 17-piętrowych wież, z których roztacza się niesamowity widok wprost na Zatokę Gdańską. Osiedle mieści się w samym sercu Przymorza, które znajduje się na granicy tętniącego życiem centrum miasta, jak i spokojnych plaż. Jest to idealne miejsce dla osób ceniących równowagę. Doskonała lokalizacja w połączeniu z inteligentnymi rozwiązaniami to sposób na stworzenie funkcjonalnego osiedla, które powstało we współpracy Robyg Development, Pomorskiego Biura Projektów GEL oraz firmy Schleifer & Milczanowski Architekci.

Od ludzi dla ludzi

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Osiedle jest przykładem architektury utylitarnej. Głównym założeniem projektantów było stworzenie budynków, które w najlepszy możliwy sposób będą służyć ich mieszkańcom. Wysoka funkcjonalność obiektu oraz nienaganny design sprawiły, że Albatross Towers znalazł się na mapie najbardziej pożądanych gdańskich nieruchomości. Szeroki dostęp do otaczającej infrastruktury oraz bliska odległość do morza czyni inwestycję atrakcyjną dla osób w każdym wieku.

W budynkach przewidziano mieszkania od kawalerek aż do przestrzennych pięciopokojowych apartamentów z dużymi balkonami z widokiem na morze. W każdym z budynków znajduje się lobby z portierem oraz szybkie, cichobieżne windy i szerokie hole wejściowe. Mieszkańcy mogą korzystać z oferty lokali zlokalizowanych na parterach, w tym restauracji, czy banków. Całe osiedle jest monitorowane.

Oszczędność na każdym kroku

Albatross Towers powstał w oparciu o nowoczesną technologię Robyg Smart House. Rozwiązanie to wyznacza zupełnie nowy standard na rynku nieruchomości, tworząc przyjazne mieszkańcom, inteligentne mieszkania. Dzięki technologii Smart House możliwe jest zdalne sterowanie małym i dużym AGD, oświetleniem, urządzeniami elektrycznymi oraz systemem bezpieczeństwa.

Korzystanie z uroków inteligentnych mieszkań wpływa nie tylko na wygodę, ale również na koszty utrzymania, ponieważ ta nowoczesna technologia pozwala na zminimalizowanie bieżących rachunków nawet do 30 proc. Ponadto na dachach budynków zostały umieszczone panele fotowoltaiczne bilansujące koszt energii oświetlenia we wspólnych częściach obiektów, które wyposażone są w instalacje światłowodowe oraz ekologiczne oświetlenie LED.

Ciepło przez cały rok

Projektanci osiedla wykorzystali dogodną lokalizację i zadbali o stworzenie dużej ilości balkonów oraz logii. By zadbać o komfort życia mieszkańców, twórcy zdecydowali się na użycie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb. W miejscu łączenia płyt balkonowych z wieńcem powstają mostki termiczne, które są przyczyną zwiększonej utraty ciepła.

Jest to również miejsce, w którym dochodzi do przerwania ciągłości izolacji termicznej, co może powodować powstawanie grzybów, pleśni oraz wilgoci. Do wykonania termoizolacji balkonów w pierwszym oraz piątym budynku wykorzystano łącznie 1595 sztuk łącznika Schöck Isokorb typu K. Jest on dedykowany do oddzielania balkonów wspornikowych od konstrukcji budynku w połączeniach żelbet-żelbet o grubości 80mm. Isokorb K z modułem HTE, czyli łożyskiem oporowym z bardzo wytrzymałego betonu zbrojonego mikrowłóknami stalowymi, jest nośnym elementem izolacji cieplnej dla balkonów wspornikowych.

Ten element konstrukcji przenosi momenty zginające i siły poprzeczne. Łączniki te przenoszą obciążenia z płyty balkonowej na konstrukcję budynku oraz umożliwiają oddzielenie ciepłych i zimnych elementów obiektu. Użycie łączników termoizolacyjnych Schöck Isokorb, dzięki którym możliwe było stworzenie komfortowych i dobrze zaizolowanych balkonów oraz logii, pozwoli mieszkańcom korzystać z uroku niepowtarzalnych widoków, a także pozytywnie wpłynie na podniesienie jakości mieszkań.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych