Jarocin inwestuje w panele fotowoltaicznePap - 25 maja 2020 09:52


Pięć gminnych spółek planuje wybudować w tym roku instalacje z paneli fotowoltaicznych. Dzięki inwestycji emisja dwutlenku węgla do atmosfery zmniejszy się o ponad 480 ton na rok – poinformowała gmina Jarocin na stronie urzędu.

Zielona energia - jak poinformował jarociński urząd miasta - będzie produkowana dzięki montażowi blisko 2 tysięcy paneli na powierzchni ponad 3 tys. m kw.

Wartość inwestycji to 3 mln zł, a koordynatorem przedsięwzięcia jest spółka Energia Jarocin.

Poinformowano, że instalacje z paneli fotowoltaicznych planuje wybudować pięć gminnych spółek: Zakład Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Jarocińska Agencja Rozwoju, Jarocin Sport oraz Zakład Gospodarki Odpadami.

Ich budowa będzie możliwa dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w formie preferencyjnych pożyczek.

"Wnioski gminnych spółek, złożone w lutym w ramach naboru "Przedsięwzięcia w zakresie efektywności energetycznej i ochrony powietrza w roku 2020", znalazły się na liście projektów objętych wsparciem finansowym" - podał urząd.

Podkreślono, że będzie to pierwsze tak szeroko zakrojone działanie, zmierzające do zwiększenia udziału odnawialnych źródeł energii w ramach Klastra Energia Jarocin.