Jarocin: Żołnierze odebrali klucze do mieszkań służbowych

Żołnierze z 16 Batalionu remontu lotnisk im. gen. bryg. Stanisława Taczaka w Jarocinie odebrali w środę klucze do nowych mieszkań służbowych. Koszt inwestycji to 9,5 mln zł.

Autor: PAP 08 września 2021 14:03

Inwestycja - jak poinformowała PAP - kierownik ds. marketingu i PR w oddziale regionalnym AMW w Poznaniu Bogdana Bogusławska-Dobosz - została zrealizowana z dotacji budżetowej Ministerstwa Obrony Narodowej oraz ze środków własnych Agencji Mienia Wojskowego.

Działkę o powierzchni pół hektara, na której postawiono blok, zakupiono od Jarocińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Budowę bloku rozpoczęto w 2019 r." - powiedział dyrektor Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego w Poznaniu Krzysztof Kołeczko.

W nowo wybudowanym boku na os. Rzeczypospolitej 9 przekazano w środę łącznie 20 spośród 24 mieszkań.

Dowódca kompanii 16 Batalionu remontu lotnisk kpt. Bartosz Kiszka odebrał klucze do trzypokojowego mieszkania o pow. ponad 60 m kw. Zamieszka tam z żoną i trojgiem dzieci. "Prośbę o mieszkanie służbowe złożyłem na początku swojej służby. Taka forma jest dla mnie najlepsza, bo nie chciałem przywiązywać się do miasta; służba oficera bywa różna i mogę trafić w każde miejsce w Polsce" - powiedział.

Z zakończenia inwestycji cieszy się starosta powiatu jarocińskiego Lidia Czechak. "Tam, gdzie stawiane są bloki rozwija się jednostka. Nasza jednostka to duży pracodawca, bo zatrudnia prawie 400 zawodowych żołnierzy" - powiedziała.

W budynku zamieszka 13 żołnierzy z rodzinami, 25 żołnierzy w 4 kawalerkach i w 7 mieszkaniach dwupokojowych.

Nowe lokale znajdują się w sześciopiętrowym budynku z windą, przystosowanym do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Wszystkie mieszkania są wykończone "pod klucz", w wysokim standardzie. Żołnierze muszą zadbać jedynie o umeblowanie. Do każdego mieszkania przypisana jest także komórka lokatorska. Wokół bloku znajdują się miejsca parkingowe, chodniki, zieleń i plac zabaw dla dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych