Jesienią w Gdańsku pojawi się ponad 4,5 tys. kwiatów

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni rozpoczął ostatnie w tym roku nasadzenia sezonowych kwiatów. Tej jesieni w mieście posadzonych zostanie ponad 4,5 tys. ozdobnych roślin, w tym wrzosów, kolorowych chryzantem i kapust.

Autor: PAP 05 października 2021 13:50

Jak wyjaśniła rzeczniczka GZDiZ Magdalena Kiljan, to sposób na rozjaśnienie gdańskich ulic, gdy za oknem robi się szaro i buro. Pierwsze kwiaty zostały już posadzone w Parku Oliwskim.

"Na gdańskich rabatach jesienne nasadzenia roślin będą należały do kapusty ozdobnej i chryzantem. O tej porze roku to niekwestionowane królowe rabat, cenione przez mieszkańców przede wszystkim za niezwykle dekoracyjny wygląd. Kapuściano-wrzosowa ofensywa jest już widoczna w Parku Oliwskim, gdzie na kopcach oraz w obwódkach zaczyna królować róż, czerwień oraz biel. Łącznie posadzonych zostanie tam około 1,9 sztuk roślin" - przekazała Kiljan.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Za dwa tygodnie nowe nasadzenia będzie można podziwiać również w Parku Oruńskim, gdzie pojawią się kapuściano-chryzantemowe kompozycje złożone z blisko tysiąca sztuk sadzonek. Kolorowo zrobi się również na Rondzie Ofiar Katynia.

Jak poinformowała Kiljan, łącznie tej jesieni Gdański Zarząd Dróg i Zieleni posadzi ponad 4,5 kwiatów ozdobnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych