Jest decyzja. Chmielna 70 wraca do Skarbu Państwa

To fantastyczna decyzja, że ta działka wraca do naszego wspólnego majątku, do Skarbu Państwa; do tej pory, decyzja reprywatyzacyjna, przyznająca działkę Chmielna 70 handlarzom roszczeń, "była cały czas w obrocie prawnym" - oświadczył szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki.

Autor: PAP 27 lipca 2017 14:56

Komisja weryfikacyjna uchyliła w czwartek w całości decyzje prezydent Warszawy z 2012 r. w sprawie działki oraz odmówiła przyznania praw do niej trzem osobom, które o nie wystąpiły i je uzyskały w 2012 r. Komisja nadała swej decyzji klauzulę natychmiastowej wykonalności. Uznała, że wydając decyzję, prezydent stolicy rażąco naruszył prawo procesowe, gdyż nieprawidłowo określono krąg osób uprawnionych do roszczeń.

- "To fantastyczna decyzja, że ta działka wraca do naszego wspólnego majątku, do Skarbu Państwa" - oświadczył szef komisji. - "Dopiero dzisiejsze postanowienie Komisji Weryfikacyjnej sprawia, że całościowo ta nieruchomość wraca do urzędu miasta" - podkreślił w rozmowie z dziennikarzami. Dodał, że do tej pory "decyzja reprywatyzacyjna, przyznająca tę działkę handlarzom roszczeń, była cały czas w obrocie prawnym".

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Szef Komisji Weryfikacyjnej oświadczył, że komisja "naprawia błędy popełnione przez instytucje państwa". Jak mówił, "decyzje reprywatyzacyjne w Warszawie miały dwie, trzy kartki uzasadnienia, my dziś przedstawiliśmy państwu sto stron uzasadnienia, żaden inny organ, który wydawał decyzje w tej sprawie, nie zebrał takiej ilości dowodów, jak Komisja Weryfikacyjna".

Jaki poinformował również, że komisja podjęła decyzje o wszczęciu postępowania rozpoznawczego m.in. ws. nieruchomości przy ulicy Marszałkowskiej i Poznańskiej, "gdzie są w tej chwili ludzie".

"Już dokonaliśmy skutecznego wpisu zabezpieczenia w księgach wieczystych, to będą pierwsze sprawy zaraz we wrześniu, do których komisja przystąpi" - zapowiedział szef komisji.

Jaki powiedział też, że będą kolejne wezwania dla prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. "Jak państwo widzicie, bez udziału pani prezydent trudno będzie wyjaśnić tę aferę reprywatyzacyjną, aczkolwiek nie jest niemożliwe i komisja, czy z udziałem, czy bez udziału pani prezydent, będzie dążyła do tego, by ujawniać konsekwentnie wszystkie mechanizmy, którymi rządziło się to złodziejstwo reprywatyzacyjne" - podkreślił szef komisji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych