Jest szansa na nowe mieszkania w centrum Libiąża

Na działkach na osiedlu Flagówka w Libiążu jest działka, która może zostać wykorzystana do celów budownictwa wielorodzinnego. Jak się okazuje, nie tylko gmina jest tam zainteresowana taką inwestycją - pisze przelom.pl.

Autor: przelom.pl 22 lutego 2022 14:39

Gmina Libiąż chciała przystąpić do rządowego programu Mieszkanie Plus, ale nic z tego nie wyszło. Warunki narzucone samorządom okazały się na tyle niekorzystne, że wiele z nich zrezygnowało.

- Ostatnio ze strony wiceprezydenta Krakowa, który do mnie zadzwonił, pojawiła się propozycja byśmy jako gmina zaangażowali się w SIM, czyli Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową. W odróżnieniu od TBS-ów można zostać właścicielem takiego mieszkania. Mamy opracowaną koncepcję na 86 mieszkań. Chcemy w to wejść. Zwłaszcza, że nowa droga przy basenie otwiera nam piękne tereny pomiędzy nią a ulicą Oświęcimską. Będziemy ogłaszać tam przetargi dla developerów na budowę mieszkań. Jeden z nich chce w najbliższym czasie rozpocząć budowę - tłumaczy w wywiadzie z portalem przelom.pl burmistrz Jacek Latko.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych