JLL umacnia sektor living

Z początkiem października Urszula Kowalska, Krystyna Pietruszyńska i Patrick Pośpiech otrzymali nominacje dyrektorskie w dziale inwestycji mieszkaniowych. Przy wsparciu Pawła Sztejtera, kierującego zespołem mieszkaniowym JLL będą koncentrować swoje działania na rozwoju usług z zakresu doradztwa transakcyjnego i deweloperskiego na polskim rynku mieszkaniowym.

Autor: housemarket.pl 19 października 2021 13:08

Eksperci byli zaangażowani w największe transakcje w sektorze Living, w których w ostatnich latach firma JLL brała udział jako doradca. Tylko w mijającym roku uczestniczyli w transakcjach wartych ponad 570 milionów euro, co stanowi ponad 90 proc. wartości wszystkich transakcji na rynku mieszkaniowym w Polsce. Wśród nich znalazły się: sprzedaż trzech budynków mieszkalnych firmy Marvipol do Heimstaden (85 mln euro), zakup 13 projektów mieszkaniowych od Budimex przez Heimstaden (ponad 300 mln euro), zakup trzech budynków od YIT przez NREP (ponad 100 mln euro), zakup domu studenckiego w Krakowie dla Zeitgeist AM oraz zakup dwóch projektów przez Atrium (53 mln euro).

- Wiedza, doświadczenie i zaangażowanie Urszuli, Krystyny i Patricka są istotnym elementem kompetencji naszego zespołu. Coraz większe zainteresowanie inwestorów rynkiem mieszkaniowym w Polsce sprawia, że rozbudowa zespołu i umocowanie kluczowych ekspertów w samodzielnych rolach jest naturalnym procesem rozwijania tego zakresu usług - komentuje Paweł Sztejter, wiceprezes zarządu JLL, dyrektor działu mieszkaniowego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Urszula Kowalska posiada ponad 6-letnie doświadczenie w doradztwie na rynku mieszkaniowym. Swoją karierę rozpoczęła w firmie doradczej REAS, która w 2018 roku stała się częścią JLL. Jest liderem zespołu doradztwa deweloperskiego w JLL Living, w ramach którego kieruje usługami związanymi z planowaniem mieszkaniowych projektów deweloperskich oraz komercyjnym due-diligence projektów mieszkaniowych i firm deweloperskich. Zaangażowana była między innymi w głośne transakcje zakupu największych firm deweloperskich w Polsce.

Krystyna Pietruszyńska z rynkiem nieruchomości związana jest od ponad 10 lat. Przed dołączeniem do JLL w 2019 r. była zaangażowana w rozwój BGKN – pierwszego w Polsce funduszu inwestującego w zakup całych budynków mieszkaniowych na wynajem. Koncentruje się na doradztwie transakcyjnym w szeroko rozumianym sektorze Living, a w szczególności w zakresie inwestycji mieszkaniowych na wynajem oraz akademików.

Patrick Pospiech do zespołu inwestycyjnego JLL dołączył w 2016 roku. Swoją drogę zawodową rozpoczął w zespole Capital Markets, gdzie uczestniczył w transakcjach dotyczących nieruchomości biurowych i magazynowych o wartości ponad 2 miliardów euro. Rynkiem mieszkaniowym zajmuje się od początku 2021 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych