Już ponad 2 tysiące chętnych na krakowskie Mieszkanie Plus

W ciągu pierwszego tygodnia naboru, który ruszył 31 maja, wpłynęło ponad 2 tysiące wniosków od zainteresowanych mieszkaniami powstającymi na krakowskich Klinach. 481 lokali przy ul. Anny Szwed – Śniadowskiej powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada PFR Nieruchomości. Rekrutacja najemców potrwa do 20 czerwca.

Autor: housemarket.pl 10 czerwca 2021 10:14

Zainteresowanie krakowską inwestycją spółki PFR Nieruchomości jest ogromne. W niespełna dobę od uruchomienia naboru złożono ponad 1,3 tys. wniosków, a po tygodniu jest już ponad 2 tysiące chętnych. To sprawia, że mieszkania w tej lokalizacji cieszą się największą popularnością spośród wszystkich oferowanych od początku 2021 roku.

Niemal dziesięciu chętnych na jedno mieszkanie w Świdniku, prawie dziewięć osób w Radomiu, pięć w Mińsku Mazowieckim, cztery w Katowicach. W każdym z uruchamianych przez nas naborów mamy kilkukrotnie większe zainteresowanie niż liczba oferowanych mieszkań. To najlepiej pokazuje jak atrakcyjna jest nasza oferta – podkreśla Krystyna Wąchała-Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: MIESZKANIE PLUS W KRAKOWIE JUŻ Z DACHEM

Nabór wniosków w Krakowie potrwa do 20 czerwca. Do tego czasu można złożyć wniosek za pośrednictwem strony internetowej krakowskiej inwestycji www.krakow.mdr.pl. Rekrutacja przyszłych najemców odbywa się dwuetapowo. Za pierwszy z nich odpowiada krakowski samorząd, który po zebraniu wniosków i niezbędnych dokumentów od zainteresowanych nada każdemu wnioskującemu odpowiednią liczbę punktów. Punktacja będzie przyznawana w oparciu o kryteria społeczne określone przez uchwałę Radę Miasta Krakowa. Zgodnie z jej zapisami, preferowane będą rodziny z dziećmi, młodzi, którzy nie ukończyli 35 roku życia, absolwenci wyższych uczelni, rozliczający się z podatku dochodowego w Krakowie. W drugim etapie spółka PFR Nieruchomości sprawdzi tzw. zdolność czynszową najemców.

Osiedle powstające przy ul. Anny Szwed – Śniadowskiej to osiem bloków mieszczących 481 mieszkań. Każdy z budynków posiada cztery kondygnacje naziemne i jedną podziemną, w której znajdują się zamknięte garaże i komórki lokatorskie. Krakowska inwestycja spółki PFR Nieruchomości to oferta skierowana głównie do rodzin, dlatego wśród powstających mieszkań dominują dwu i trzypokojowe, które stanowią ponad 90 proc. wszystkich lokali.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych