Kable grzejne. Całoroczna ochrona rynien

Jedną z bardziej skutecznych, efektywnych i ekologicznych metod ochrony przeciwoblodzeniowej dachu jest instalacja kabli grzejnych.

Autor: HouseMarket.pl 10 lutego 2017 15:37

Topniejący śnieg i zamarzająca woda, tworząca czopy i sople lodowe, to w dużej mierze znaczne obciążenie dla konstrukcji dachu i systemu rynnowego. Następstwem zalegania lodu w rynnach są często uszkodzenia oraz trudne do usunięcia zabrudzenia, osłabiające ich drożność. Wystarczy jednak kilkadziesiąt metrów kabli grzejnych, aby otulić system rynnowy ciepłem i rozwiązać problem.

Niewidoczna moc ciepła

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ogrzewanie przeciwoblodzeniowe sprawdza się jako ochrona dachów oraz systemów rynnowych – również takich z rurą spustową ukrytą w ociepleniu. To rozwiązanie bardzo uniwersalne – może być stosowane przy każdym rodzaju rynien zarówno w systemach orynnowania z PVC, jak i stali. System składający się z kabli grzejnych, oferowany przez Galeco, jest całkowicie zautomatyzowany.

Jego działanie regulowane jest na podstawie pomiaru temperatury i wilgotności w rynnie na samym czujniku. To rozwiązanie jest również ekologiczne – wzrost mocy grzejnej ma miejsce tylko w tym miejscu, w którym spada temperatura. Nie ma zatem ryzyka, że instalacja się przegrzeje. Co najważniejsze, tego rodzaju ogrzewanie przeciwoblodzeniowe osiąga maksymalną temperaturę pracy na poziomie +65°C, jak np. system kabli grzejnych SelfTec PRO dostępny w ofercie firmy Galeco.

Stworzone dla trudnego środowiska

Umieszczone w rynnach kable grzejne są wykonane z solidnych materiałów. Przewody ocynkowanych drutów miedzianych są otoczone samoregulującym polimerem przewodzącym. Dodatkowo osłonięte są aż trzema rodzajami specjalnie zaprojektowanych ekranów izolacyjnych. Dzięki temu kable, choć narażone na wilgoć i wysokie temperatury, działają niezawodnie.

Łatwy montaż

W zależności od kształtu rynny przewody są montowane za pomocą specjalnych mocowań – innych dla rynien okrągłych i kwadratowych. Odległość pomiędzy klamrami mocującymi nie powinna przekraczać 30-40cm. Oferowane przez Galeco kable grzejne można ciąć bezpośrednio na placu budowy na wymaganą długość.

Dzięki temu łatwiej jest dobrać przewody do odległości ogrzewanego elementu już na etapie instalacji. O długości poszczególnych obwodów powinien decydować elektryk. Dla optymalnej ochrony przez lodem kable należy ułożyć na całej długości odpływu wody, aż do momentu opuszczenia instalacji rynnowej. Jeśli lokalny klimat tego wymaga, warto zdecydować się na umieszczenie w rynnach dwóch, równoległych wiązek kabli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych