Katarzyna Unold, ACCIONA: opowiadamy się za niestandardowym sposobem prowadzenia biznesu, który wykracza poza interesy ekonomiczne

Ta nagroda jest dla nas bardzo ważna z wielu względów. Tytuł „Lidera inkluzji oraz różnorodności w miejscu pracy” otrzymaliśmy jako jedyna firma budowlano inżynieryjna na świecie. To pokazuje, ile jeszcze pracy w tych obszarach ma przed sobą cała branża. Jednocześnie wyróżnienie to pokazuje nam, że wdrażane przez nas zmiany, to jak przekształca się ACCIONA, nowe kierunki rozwoju a także kultura naszej pracy to przyszłość, szczególnie, że wartości te przekładają się na wymierne korzyści dla firmy. Poprzez troskę o różnorodność oraz inkluzję zyskujemy znacznie więcej niż tylko zgrany zespół o różnych poglądach oraz doświadczeniu. Zyskujemy kreatywność, innowacyjność, przełamywanie stereotypów, większe zaangażowanie oraz sprawniejszą realizację projektów w związku z dobrą komunikacją w zespole – nasza efektywność jest wysoka, co przekłada się na wymierne korzyści dla firmy.

Rozwój biznesu to także rozwój kultury pracy oraz strategii firmy także w obszarze budowania pozytywnego i postępowego środowiska pracy dla zespołu. Odzwierciedla się to w relacjach z podwykonawcami, współpracownikami czy klientami. ACCIONA wdraża wartości inkluzji oraz różnorodności w miejscu pracy od ponad dwudziestu lat. Tak więc tytuł ten jest ukoronowaniem wielu działań w tych obszarach, które zbudowały różnorodne, inkluzyjne i postępowe środowisko pracy w ACCIONA.

Wartości oraz strategia, które grupa zaczęła wdrażać te dwadzieścia lat temu, mają obecnie realny wpływ na budowanie postępowej i rozwojowej firmy i stanowią inspirację dla innych organizacji, by także rozwijać się w tym kierunku.

Mamy nadzieję, że nasze działania zainspirują innych do aktywności w tych obszarach – hasłem ACCIONA jest prowadzenie biznesu w niestandardowy sposób (ang. Business as unusual). Chcemy inspirować do czynienia dobra, by nasze projekty przekładały się na dobrobyt, nie tylko naszych klientów, ale także lokalnych społeczności. W ACCIONA opowiadamy się za wciąż jeszcze niestandardowym sposobem prowadzenia działalności, który wykracza wyłącznie poza interesy ekonomiczne, promując też dobrobyt społeczeństwa i planety. Chcemy inspirować innych do czynienia dobra lokalnie, bo dzięki lokalnym inicjatywom świat staje się lepszym miejscem. Stąd np. nasz pomysł na rozszerzenie święta wiechy o aspekt społeczny.

Naszym mottem jest także hasło Eksperci w projektowaniu lepszej planety (ang. Experts in designing a better planet). Tym hasłem kierujemy się w naszej działalności biznesowej, projektach długoterminowych, ponieważ chcemy by miały one pozytywny wpływ na naszych klientów, środowisko w jakim działamy oraz naszych współpracowników i pracowników. Różnorodna i zintegrowana planeta oraz różnorodne i zintegrowane środowisko pracy przekładają się na korzyści dla nas wszystkich. Dlatego wartości te są dla nas tak ważne – budują lepszą codzienność, lepsze środowisko pracy, wyniki pracy i efektywność naszych działań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych