Katarzyna Unold, ACCIONA: otwieramy nowy rozdział w historii firmy

Plan przyjęty w ACCIONA zakłada rozwój i ekspansję - rozwój w postaci realizacji nowych projektów deweloperskich i ekspansję w postaci rozpoczęcia działalności w kolejnych miastach Polski. Realizujemy naszą strategię bez zmian - powiedziała Katarzyna Unold, dyrektorka zarządzająca ACCIONA w Polsce.

Autor: housemarket.pl 11 kwietnia 2022 09:08

  • ACCIONA w kolejnych latach planuje dynamiczny rozwój.
  • Firma stale poszukuje nowych lokalizacji pod inwestycje w Stolicy, ale nie tylko.
  • Nowe inwestycje powstaną, m.in. w Trójmieście. Jeden z projektów zakłada renowację starej fabryki z przeznaczeniem na apartamenty oraz budowę dodatkowego, osobnego budynku. 

- Planujemy kolejne projekty i inwestycje poza Warszawą, w której budowaliśmy przez ostatnie 30 lat. Nowy rozdział w historii firmy rozpoczęła budowa osiedla Blanco w Pruszkowie w 2021 roku – pierwszej inwestycji ACCIONA poza granicami Stolicy, aczkolwiek ciągle w granicach aglomeracji warszawskiej - wyjaśnia Katarzyna Unold.

ACCIONA na ten rok ma zaplanowaną realizację dwóch kolejnych pozawarszawskich projektów, tym razem na terenie Trójmiasta - w Gdańsku i Gdyni, czyli miastach, które od lat charakteryzuje stale rosnący popyt na rynku pierwotnym, zarówno w kategorii mieszkań, jak i lokali użytkowych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Oczywiście końcową ofertę dostosujemy do aktualnej sytuacji czy też zapotrzebowania ze strony rynku, ale jego baczna obserwacja to tak naprawdę działanie standardowe w każdej firmie, która planuje dynamiczny rozwój. Jednocześnie planujemy kolejne inwestycje, które będziemy już ogłaszać pod koniec 2022 i w 2023 roku - mówi Katarzyna Unold.

CZYTAJ TEŻ: ACCIONA - RUSZAJMY W POLSKĘ

W Trójmieście powstaną dwa projekty. Pierwszy z nich to inwestycja położona przy samej starówce gdańskiej, na Dolnym Mieście w Gdańsku, przy ul. Kamienna Grobla 28/29. Będzie to projekt o charakterze mieszkaniowo-komercyjnym z punktami usługowymi na parterze. Dawniej te tereny należały do Fabryki Batyckiego, w której przed wojną funkcjonowały zakłady usługowe, a w późniejszym czasie odbywały się spotkania ze świata kultury i biznesu.

- Obecnie planujemy rewitalizację budynków fabryki i ich adaptacje na mieszkania i lokale usługowe. Na tej działce inwestycyjnej powstanie także dodatkowy budynek mieszkaniowy dla kontrastu o bardzo nowoczesnej architekturze - wyjaśnia Katarzyna Unold.

Druga inwestycja to przystępne cenowo osiedle mieszkaniowe na terenie Gdyni, łączące w sobie bliskość miasta i natury.

Oprócz inwestycji trójmiejskich deweloper cały czas planuje kolejne inwestycje w Warszawie oraz innych miastach Polski. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych