Katrzyna Unold, ACCIONA: wzrosła liczba transakcji gotówkowych

Rok 2022 wiąże się dla całej branży z dużo większymi wyzwaniami. - Odczuwamy, że klientów jest mniej, szczególnie tych, którzy planowali posiłkować się kredytem hipotecznym. Obserwujemy jednak większe zainteresowanie klientów gotówkowych - powiedziała Katarzyna Unold, dyrektorka zarządzająca ACCIONA.

Autor: housemarket.pl 29 sierpnia 2022 08:22

Jak zapewnia Katarzyna Unold, dyrektorka zarządzająca ACCIONA zainteresowanie inwestycjami jest wciąż stosunkowo duże. Nie można zaprzeczyć jednak, że liczba klientów spadła, szczególnie tych, którzy planowali zakup mieszkania sfinansować kredytem hipotecznym.

- ACCIONA od 30 lat działa na terenie Warszawy, co sprawia, że mamy stałych klientów. Takich, którzy wiedzą, jak budujemy i wracają do nas, by po raz kolejny kupić mieszkanie. Patrząc jednak z perspektywy całego rynku, muszę przyznać, że zainteresowanie mieszkaniami spadło - powiedziała Katarzyna Unolod.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Jak podaje BIK popyt na kredyty mieszkaniowe w lipcu spadł o 66,8 proc, a liczba osób wnioskujących o kredyt mieszkaniowy o 67,8 proc. rok do roku.

- Wszyscy znamy obecną sytuację na rynku kredytów hipotecznych i zdajemy sobie sprawę, że na pewno nie jest czynnik wspierający sprzedaż mieszkań - powiedziała Katarzyna Unold.

Dodała ,że rosnąca inflacja oraz dewaluacja złotówki spowodowały też, że spora część klientów uruchomiła swoje zasoby gotówkowe inwestycyjnie.

- Wielu z nich to nasi klienci. Na tle obecnej sytuacji, czyli bardzo trudnych warunków rynkowych i ograniczenia dostępu do kredytów hipotecznych - naszą sprzedaż nadal oceniam pozytywnie - mówi Katarzyna Unold. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych