Kielce: Abolicja ws. deklaracji śmieciowej do 31 sierpnia

Do końca sierpnia mieszkańcy Kielc mogą bez konsekwencji uaktualnić deklarację śmieciową. Władze miasta apelują, by kielczanie sprawdzili jeszcze raz zgłoszone dane i poprawili ewentualne nieścisłości. Ma to pomóc w uszczelnieniu systemu gospodarki odpadami.

Autor: PAP 24 sierpnia 2021 12:55

W maju w Kielcach wprowadzono abolicję dla mieszkańców, którzy nie zgłosili prawidłowej deklaracji śmieciowej. Z wyliczeń urzędu wynika, że może to być ponad 20 tys. osób. Do 31 sierpnia mieszkańcy Kielc, którzy do tej pory tego nie zrobili, będą mogli bez konsekwencji finansowych dopełnić obowiązku złożenia deklaracji śmieciowej.

"W kolejnych miesiącach szczegółowe dane przekazane nam przez zarządców spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych będą podstawą do prowadzenia kontroli w tych miejscach, gdzie mamy uzasadnianą wątpliwość, że ta deklaracja nie jest właściwa i aktualna" - powiedziała we wtorek PAP zastępca prezydenta Kielc Agata Wojda.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kontrole będzie prowadzić straż miejska. Mieszkańcy, którzy nie wypełnią deklaracji śmieciowych, mogą zostać ukarani mandatem do 500 zł. Obecnie w systemie gospodarki odpadami zarejestrowanych jest około 157 tys. osób. Z danych GUS, wynika, że w stolicy woj. świętokrzyskiego mieszka ponad 180 tys. osób.

Bezpośrednim efektem uszczelniania systemu ma być wzrost wpływów do budżetu, co być może w przyszłości nie będzie wymuszało aktualizacji stawki za odbiór odpadów. 

wdz/ drag/

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych