Kielce: komunikacja miejska i ograniczenia ruchu w centrum w Dzień bez Samochodu

Darmowa komunikacja miejska i zakaz wjazdu na wybrane ulice w centrum miasta – to pomysły samorządu Kielc na przypadający w środę Światowy Dzień bez Samochodu.

Autor: Ppap 22 września 2021 09:45

22 września wszyscy pasażerowie będą mogli przemieszczać się komunikacją miejską w Kielcach za darmo. Nie trzeba będzie okazać dowodu rejestracyjnego auta, jak było to w minionych latach.

"Obchodzony corocznie Dzień bez Samochodu ma wspomóc proekologiczne idee i zmniejszyć ilość spalin wytwarzanych przez miliony aut poruszających się po miastach. Jak wynika z badań, samochód, którym podróżuje średnio 1,3 osoby, emituje ok. 140 g/km dwutlenku węgla na osobę. Natomiast autobus, z którego korzysta średnio 80 osób - tylko 11 g/km na osobę" - podkreśla Zarząd Transportu Miejskiego w Kielcach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodatkowo w godz. 6 - 21 całkowicie dla ruchu samochodowego zostaną zamknięte: ul. Staszica, ul. Zamkowa oraz fragment ul. Solnej - nie będzie możliwości wjazdu na te ulice (jedynie mieszkańcy będą uprawnieni do dojazdu do posesji) oraz nie będzie można na nich zaparkować.

"Ul. Staszica zmieni się na jeden dzień w przestrzeń przyjazną dla pieszych, bez hałasu, spalin, za to z wieloma atrakcjami - pojawią się ogródki gastronomiczne, kino letnie, a w ramach festynu dla dzieci odbędą się występy artystyczne i inne atrakcje. Będzie można także wziąć udział w spacerze po centrum" - informuje kieleckim urząd miasta.

Światowy Dzień bez Samochodu organizowany jest w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych