Kielce: w centrum miasta będzie więcej zieleni

W centrum Kielc będzie więcej zieleni. Nasadzenia drzew i krzewów są planowane m.in. na Rynku. Projekt "zielonej rewitalizacji" o wartości około 23 mln złotych jest współfinansowany z Programu Inwestycji Strategicznych.

Autor: PAP 16 maja 2022 09:35

"W połowie czerwca ogłosimy przetarg na realizację czterech projektów, których celem jest zazielenienie przestrzeni publicznej" - poinformowała w sobotę Agata Wojda, zastępczyni prezydenta Kielc.

W ramach projektu w południowej i wschodniej części Rynku mają zostać zasadzone dwa szpalery drzew. Zielona enklawa z drzew i pnączy pojawi się również na placu św. Tekli oraz w rejonie rozjazdu ulic Piotrkowskiej i Bodzentyńskiej. Zmieni się także otoczenie ulicy Bodzentyńskiej z placem Św. Wojciecha, teren przed dawną Synagogą oraz Skwer im. Ireny Sendlerowej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Drzewa mogą być naszym największym sojusznikiem w walce o czyste powietrze i lepsze funkcjonowanie w mieście. Latem w zabetonowanej przestrzeni coraz trudniej przebywać z kolei ulewne deszcze powodują zniszczenia w miejskiej infrastrukturze" - powiedział Wojda.

Projekt zakładający "zieloną rewitalizację" zabytkowego Śródmieścia Kielc będzie realizowany z Programu Inwestycji Strategicznych. Szacowany koszt inwestycji to 23 mln złotych, z czego 90 proc. stanowi rządowe dofinansowanie. Inwestycja ma się zakończyć w ciągu 16 miesięcy od ogłoszenia przetargu.

Zielone inwestycje wpisują się w założenia Planu Adaptacji do zmian klimatu Miasta Kielce do roku 2030.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych