Kielce: zakończyła się budowa ulicy Olszewskiego

Zakończyła się, warta prawie 39 milionów złotych, budowa ulicy Olszewskiego w Kielcach. Nowa droga, z jej najważniejszym elementem – blisko dwustumetrowym wiaduktem nad torami kolejowymi - ma usprawnić ruch w północnej części miasta oraz zapewnić dodatkowe połączenie do terenów inwestycyjnych Kieleckiego Parku Technologicznego.

Autor: Pap 22 lipca 2020 09:51

"Roboty budowalne przy Olszewskiego zostały zakończone. Miejski Zarząd Dróg powołuje teraz komisję, która będzie odbierać inwestycje. Zakładamy, że wszystkie procedury, łącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zakończą się w drugiej połowie sierpnia" - przekazał PAP Jarosław Skrzydło, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach.

Żeby droga została udostępniona kierowcom, konieczne jest jeszcze dokończenie budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Olszewskiego i Zagnańskiej. To zadanie jest realizowane w ramach kolejnej i jednocześnie największej inwestycji drogowej w Kielcach - wartej około 130 milionów złotych - rozbudowy ulic Zagnańskiej i Witosa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Jest szansa, że do tego czasu Strabag, który wykonuje to zadanie, wybuduje też rondo na przecięciu Zagnańskiej i Olszewskiego. Wydaje się, że nowy przebieg Olszewskiego zostanie udostępniony jeszcze w wakacje" - dodał Skrzydło.

W ramach rozbudowy ulicy Olszewskiego wykonano około 2 kilometry nowej drogi, która została poprowadzona w kierunku terenów inwestycyjnych KPT. Najważniejszym elementem projektu była budowa blisko 200-metrowego wiaduktu nad torami kolejowymi. Dzięki temu, "ślepa" do tej pory Olszewskiego połączy się z Witosa i Zagnańską, tworząc nowy układ komunikacyjny w północnej części miasta.

Rozbudowę ulicy Olszewskiego rozpoczęto w listopadzie 2018 roku. Inwestycja warta niemal 39 milionów złotych powstała dzięki wsparciu Unii Europejskiej. Dofinansowanie wynosi 85 procent, a wkład miasta to 15 procent.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych