Kolejne wichury nadciągają nad Polskę

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenia dla niemal całego kraju przed silnym wiatrem, którego porywy, w niektórych miejscach mogą osiągnąć prędkość nawet 100 km/h.

Autor: PAP 04 lutego 2022 14:01

Ostrzeżenia wydano dla całego kraju z wyjątkiem województwa podkarpackiego. Najtrudniejsze warunki prognozowane są w województwie wielkopolski, łódzkim i lubuskim, gdzie wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. IMGW prognozuje tam wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Wiatr ma mieć kierunek południowo-zachodni skręcający na zachodni.

W pozostałej części kraju wydane zostały alerty pierwszego stopnia. Instytut prognozuje tam wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu. W województwie pomorskim i kujawsko-pomorskim dodatkowo prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami zawieje śnieżne ograniczające widzialności do 300 m.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Alerty w niektórych miejscach zaczną obowiązywać już od piątkowego wieczora.

Alert pierwszego stopnia oznacza, że mogą wystąpić niebezpieczne zjawiska meteorologiczne, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie dla zdrowia i życia. Ostrzeżenia drugiego stopnia oznaczają, że zjawiska te mogą być zintensyfikowane i bardziej niebezpieczne.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych