Komisja weryfikacyjna to powtórka z rozrywki

Pomysł powołania komisji weryfikacyjnej to powielenie propozycji PO w sprawie audytu dotyczącego reprywatyzacji w Warszawie - stwierdził szef PO Grzegorz Schetyna. Ogłoszenie teraz tego projektu ma przykryć wielki skandal dotyczący zakończenia przetargu na śmigłowiec dla wojska - ocenił.

Autor: PAP 18 października 2016 16:51

O tym, że resort sprawiedliwości opracował projekt ustawy zmierzający do powołania komisji weryfikacyjnej, która badałaby decyzje reprywatyzacyjne wydawane dla Warszawy pod kątem ich zgodności z prawem, poinformowali we wtorek na wspólnej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Pytany na konferencji prasowej w Kielcach o ocenę tego pomysłu Schetyna stwierdził, że informacje te przyjął ze zdumieniem. - Dla mnie jest to zdumiewająca informacja i wywołująca uśmiech politowania, bo dokładanie ten cały zapis i uzasadnienie jest tożsame z tym, co mówiliśmy parę tygodni temu, co miało dotyczyć audytu – dodał przewodniczący PO.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jego zdaniem, jest to jakby powielenie pomysłu związanego z audytem, jaki w warszawskim ratuszu przeprowadzi wybrana firma zewnętrzna odnośnie procesów reprywatyzacyjnych, które wywoływały emocje, bo - jak mówił Schetyna - od tego ten audyt zostanie rozpoczęty.

- Rozumiem też intencje prezesa Kaczyńskiego, że nie ufa prokuratorowi generalnemu, który prowadzi postępowania, bo to przecież prokuratura ma możliwości sprawcze i prowadzi postępowania cały czas. Nie ufa CBA, powołuje jeszcze dodatkową komisję, która ma jeszcze dodatkowo sprawdzać, rozumiem że te służby, które teraz się tym zajmują. To jest po prostu absurd – powiedział Schetyna.

Lider PO dodał, że po prezesie PiS spodziewał się czegoś więcej. - Szczególnie, że te ostatnie godziny, od wczorajszego wieczoru były budowaniem nastroju grozy, a góra urodziła mysz. Bo to jest po prostu pomysł śmieszny, z politowaniem go przyjmuję – powiedział Schetyna.

Na początku września na polecenie ministra sprawiedliwości-prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro powołano łącznie trzy zespoły prokuratorskie do spraw warszawskiej reprywatyzacji: w prokuraturach regionalnych - wrocławskiej i warszawskiej oraz w Prokuraturze Krajowej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych