Kończy się budowa mieszkań socjalnych w Andrychowie

Wkrótce zakończy się budowa bloku socjalnego z 13 mieszkaniami w Andrychowie. Burmistrz miasta Tomasz Żak powiedział, że trwają już ostatnie prace wykończeniowe. Jak dodał, niedługo oddany zostanie jeszcze jeden taki budynek, a w planach jest już kolejny.

Autor: PAP 02 lipca 2022 08:56

  • Pierwszy budynek socjalny w Andrychowie został oddany do użytku pod koniec 2019 r. Posiada 13 mieszkań. Każdy kolejny budowany jest według tego samego projektu.
  • Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy drugim budynku. Ogłoszono przetarg na dokończenie budowy trzeciego, który jest w stanie surowym, i budowę czwartego. 
  • Mieszkania w wszystkich budowanych blokach będą składały się z przedpokoju, pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki z prysznicem. Do każdego prowadzi osobne wejście.

 - Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy drugim budynku. Ogłosiliśmy przetarg na dokończenie budowy trzeciego, który jest w stanie surowym, i budowę czwartego  – powiedział Tomasz Żak.

Magistrat podał, że na przetarg wpłynęła jedna oferta. Firma z Kęt zaproponowała cenę ok. 2,4 mln zł. Andrychów chciał przeznaczyć na ten cel 1,7 mln zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z dokumentacji przetargowej wynika, że wykonawca, z którym zawarta zostanie umowa, będzie miał 10 miesięcy na wywiązanie się z niej. Burmistrz szacuje, że „pod klucz” czwarty blok będzie gotowy za półtora roku.

Mieszkania socjalne z dofinansowaniem BGK

Tomasz Żak powiedział, że Andrychów na budowę bloków otrzymał dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pokrywa ono ok. 85 proc. kosztów. Reszta to wkład gminy.

- Rozmawiamy jeszcze z BGK, że jest możliwe podniesienie finansowania z uwagi na podwyżki cen. Umowę z bankiem zawarliśmy dwa lata temu, gdy wszystko było znacznie tańsze. Na razie nie mamy jeszcze odpowiedzi – powiedział.

Samorządowiec nie wykluczył, że w przyszłości powstanie jeszcze piąty budynek, ale w tej chwili jest to niemożliwe z uwagi na własność terenu.

- Na razie nie jesteśmy w stanie dotrzeć do spadkobierców, żeby odkupić ziemię. Jeśli się to kiedyś uda, to powstać mógłby jeszcze jeden blok. Aktualnie chcemy jednak oddać cztery bloki. To 54 mieszkania” – powiedział burmistrz Tomasz Żak.

Mieszkania w wszystkich budowanych blokach będą składały się z przedpokoju, pokoju z aneksem kuchennym oraz łazienki z prysznicem. Do każdego prowadzi osobne wejście.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych