Koniec środków w rządowym programie na 2017 do końca marca?

Za niecałe dwa miesiące uruchomiona zostanie ostatnia pula środków w ramach MdM na 2017 rok. Jak mówią eksperci, patrząc na dotychczasowe zainteresowanie, wykorzystana zostanie ona w ekspresowym tempie.

Autor: housemarket.pl 24 listopada 2016 11:48

Eksperci rynkowi szacują, że wydarzy się to do końca marca, ponieważ zapotrzebowanie zdecydowanie przewyższa kwotę, która zostanie niedługo odblokowana. Od 1 stycznia będzie można składać wnioski o uzyskanie dopłaty w ramach funduszy pozostałych na 2017 rok.

746 mln zł – to kwota jaka została przeznaczona przez rząd na program MdM na 2017 r., a połowę z tych funduszy można było rezerwować już w tym roku. Na początku lipca Bank Gospodarstwa Krajowego niespodziewanie oznajmił, że kończy przyjmowanie wniosków o dofinansowanie, ponieważ wyczerpany został limit 373 mln zł. Druga połowa środków zostanie odblokowana dla osób wnioskujących o wsparcie na początku stycznia 2017 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Perspektywy na nadchodzący rok są dla rynku nieruchomości optymistyczne – przy założeniu, że stopy procentowe i inflacja utrzymają się na obecnym poziomie.

Koniec programu MdM zbliża się wielkimi krokami. Rządowe wsparcie potrwa tylko do końca 2018 roku, a już blisko 10 proc. z kwoty 762 mln zł zaplanowanych na ostatni rok funkcjonowania MdM zostało rozdysponowanych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych