Koniunktura w budownictwie zniżkuje

W grudniu ogólny klimat koniunktury w budownictwie kształtuje się na poziomie minus 17,4. Przed miesiącem było to minus 12,3.

Autor: HouseMarket.pl 21 grudnia 2016 15:59

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego poprawę koniunktury sygnalizuje 8,4 proc. przedsiębiorstw, a jej pogorszenie – 25,8 proc. Przed miesiącem było to odpowiednio: 9,5 proc. i 21,7 proc. Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Oceny i prognozy dotyczące produkcji budowlano-montażowej, portfela zamówień i sytuacji finansowej są bardziej negatywne od formułowanych w listopadzie. Sygnalizowany jest wzrost opóźnień płatności za wykonane roboty budowlano-montażowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Redukcje zatrudnienia mogą być bardziej znaczące od planowanych w ostatnich sześciu miesiącach. Zapowiadany spadek cen robót budowlano-montażowych jest zbliżony do oczekiwanego w listopadzie. Spośród badanych podmiotów 24,0 proc. (przed rokiem 22,8 proc.) planuje prowadzenie prac budowlano-montażowych za granicą. Grudzień jest piątym z kolei miesiącem, w którym dyrektorzy tych przedsiębiorstw spodziewają się spadku portfela zamówień na roboty budowlano-montażowe na rynkach zagranicznych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych