Konsekwentna realizacja strategii w niepewnych czasach. Archicom podsumowuje pierwsze półrocze 2022

Archicom podsumował I połowę 2022 roku. - Nie obserwujemy aktualnie braku zainteresowania zakupem naszych mieszkań wśród potencjalnych nabywców. Dostrzegamy jednak zmiany w popycie efektywnym, który jest wyrażany fizyczną możliwością zakupu - powiedział Waldemar Olbryk, prezes zarządu Archicom.

Autor: housemarket.pl 05 lipca 2022 10:59

  • Archicom w pierwszej połowie 2022 r. sprzedał 532 lokale, wprowadzając przy tym do oferty 841 mieszkań.
  • Deweloper dokonał 382 przekazań mieszkań.
  • Wrocławski deweloper wprowadził do sprzedaży również 841 mieszkań na czterech inwestycjach - River Point, Browary Wrocławskie, Olimpia Port oraz Planty Racławickie.

Archicom stawiając konsekwentnie na jakość realizowanych inwestycji, a nie wyłącznie ich liczbę, deweloper ugruntował pozycję lidera na rynku wrocławskim, a także zdobył zaufanie nabywców. Słuszność przyjętej strategii potwierdzają wyniki osiągnięte w drugim kwartale bieżącego roku.

- W pierwszej połowie 2022 r. sprzedaliśmy 532 lokale, wprowadzając przy tym do oferty 841. Okresowy spadek sprzedaży nie jest dla nas zaskoczeniem i w żaden sposób nie wpływa na dalszą realizację naszej strategii. Warto wspomnieć, że nie obserwujemy aktualnie braku zainteresowania zakupem naszych mieszkań wśród potencjalnych nabywców. Dostrzegamy jednak zmiany w popycie efektywnym, który jest wyrażany fizyczną możliwością zakupu. Z pewnością należy docenić fakt, że w obliczu aktualnych wyzwań na rynku nieruchomości udało nam się zrealizować założony plan, co potwierdza, że w niepewnych czasach klienci nadal stawiają na sprawdzonego partnera. Transparentność finansowa, wieloletnia obecność na rynku oraz GPW, a także szereg działań gwarantujących wsparcie i kompleksowe doradztwo naszym klientom pozwalają nam budować trwałe, partnerskie relacje z mieszkańcami. W nadchodzącym kwartale niezmiennie będziemy koncentrować się na jakości budowanych przez nas osiedli, utrzymaniu bezpieczeństwa dla organizacji, a także obronie marży wypracowanej w minionym roku - mówi Waldemar Olbryk, prezes zarządu Archicom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W samym drugim kwartale 2022 r. Archicom sprzedał 198 lokali i przekazał klientom klucze do 100 mieszkań.

- Mimo niepewnych czasów, wszystkie nasze budowy przebiegają bez zakłóceń. Jesteśmy w stanie kupować materiały i kontraktować usługi budowlane w dobrych cenach. Kończymy projekty w zakładanych harmonogramach i kwartalna liczba przekazań mieszkań jest zgodna z naszymi planami - mówi Waldemar Olbryk.

Zdecydowanie największym zainteresowaniem nabywców - w pierwszym półroczu 2022 - cieszyły się nieruchomości usytuowane na wieloetapowym, kompletnym osiedlu Olimpia Port, gdzie Archicom sprzedał 134 mieszkania. Lokalizacja w pobliżu rzeki, blisko 6 ha terenów zielonych, a także rozbudowana infrastruktura usługowa i gastronomiczna z pewnością wpłynęły na niezmiennie dużą popularność tej inwestycji. Klienci równie często decydowali się na zakup mieszkania w zaprojektowanym w myśl idei mixed-use, zrewitalizowanym kompleksie urbanistycznym Browary Wrocławskie (119 lokali) oraz inspirowanym naturą i sprzyjającym life-balance osiedlu Planty Racławickie (85 lokali).

Na osiągnięty w drugim kwartale wynik sprzedażowy miał z pewnością wpływ również oferowany wszystkim nabywcom mieszkań atrakcyjny koncept promocyjny. Odpowiadając na zapotrzebowanie ze strony klientów, które miało związek ze zwiększonym znaczeniem poczucia bezpieczeństwa, stabilnością finansową i wyzwaniami towarzyszącymi rosnącym kosztom utrzymania, Archicom wsparł nabywców poprzez akcję „Rok bez czynszu”. Wrocławski deweloper finansował w jej ramach nawet 17 miesięcy opłat czynszowych, co przekładało się na średnioroczne oszczędności rzędu nawet 11 tys. złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych