Kosmiczny apartament, kosmiczna cena. Najdroższe mieszkania w Lublinie

Aż 1,1 mln zł zapłacił nabywca za prawie 140-metrowy apartament w najbardziej prestiżowej lubelskiej inwestycji - Centrum Park. Kupujący znalazł się w bardzo elitarnym gronie. Tylko 3 proc. kupujących lokum w Lublinie było skłonnych wydać ponad pół miliona złotych na nowe mieszkanie - wynika z danych urban.one.

Autor: PropertyNews.pl 29 września 2016 12:38

Pod względem wartości transakcji Lublin ustępuje m.in. Stolicy czy Trójmiastu, ale wyprzedza inne metropolie wschodniej części Polski takie jak Białystok i Rzeszów. Średnia cena mkw. w Lublinie dla dużych mieszkań wyniosła w ostatnim kwartale 4,4 tys. zł, dla Warszawy to niemal drugie tyle (8, 1 tys. zł). Ale już dla Rzeszowa to 3,2 tys. zł za mkw.

- Warto zauważyć, że apartamentowiec przy ul. Leszczyńskiego w Lublinie dzierży rekord zarówno pod względem ceny za mkw., jak i powierzchni. Dodatkowo, w tym samym projekcie w pierwszej połowie 2016 roku nabywcę znalazły jeszcze dwa mieszkania o wartości przekraczającej 1 mln zł. Co więcej mieszkania z rekordowej puli wyróżniały się przede wszystkim dużą powierzchnią, powyżej 100 mkw. – mówi Barbara Bugaj, analityk serwisu urban.one.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najdroższy lubelski adres jest zlokalizowany w miejscu kultowego kina „Kosmos”, sąsiaduje on z Ogrodem Saskim. Centrum Park to kameralny, 8-kondygnacyjny budynek mieszkalno-usługowy o nowoczesnej, przeszklonej bryle. Oprócz części mieszkalnej, zlokalizowano tam biura.

Na rynku wtórnym drożej było przy ul. Spokojnej. W Śródmieściu, za mieszkanie w inwestycji z 2007 roku kupujący byli gotowi zapłacić powyżej 800 tys. zł.

Lublin nie tylko za miliony

Ci, którzy dysponują budżetem ok. 200 tys. zł w Lublinie znajdą całkiem interesujące oferty.

Za minimalną cenę za mkw. można nabyć mieszkanie w budownictwie z lat siedemdziesiątych. Taki lokal kupiono na rynku wtórnym płacąc zaledwie 3,6 tys. zł za mkw. Można również kupować w nowszym budownictwie. W budynku z 2013 roku za 33 mkw. kupujący zapłacił 205 000 zł, co oznacza, że na mkw. mieszkania wydał 6,2 tys. zł.

- Uśredniając za mieszkanie o wartości około 200 tys. zł mieszkańcy Lublina kupowali przeważnie około 44 metry swojego lokum, a cena mkw. wynosiła średnio 4,6 tys. zł. Lublin jest tu np. na wyższym poziomie od Olsztyna, czy nawet Łodzi, w której mkw. kosztował ok. 3,2 tys. zł – podsumowuje Barbara Bugaj.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych