Koszary Kultury - inwestycja warta Poznania

Projekt Revive Poland i BPI Real Estate Poland pod nazwą Koszary Kultury w poznańskiej dzielnicy św. Łazarz zaprezentował się w zupełnie nowej odsłonie. O niezwykłych dziejach terenu oraz o tym, jak inwestorzy będą łączyć jego historię ze współczesnością, zgromadzeni goście mogli przekonać się na uroczystej premierze filmu pt. „Historia warta Poznania”, która odbyła się 31 sierpnia.

Autor: housemarket.pl 01 września 2022 12:08

  • To pierwszy wspólny projekt firm BPI Real Estate Poland oraz Revive Poland.
  • Projekt zakłada połączenie funkcji mieszkaniowych i komercyjnych, a także rewitalizację zabytkowych budynków dawnych kawaleryjskich koszar.
  • Autorem projektu jest pracownia SUD Architekt Polska.
  • Budynki historyczne będą połączone z nową zabudową przy zachowaniu ducha tego miejsca.

Dziesięć dni zdjęciowych trwających od kwietnia, godziny rozmów z historykami i potomkami kawalerzystów z 15 Pułku Ułanów Poznańskich oraz godziny spędzone w internetowej bazie archiwalnych zdjęć - tak powstawał film o dawnych koszarach, położonych między ulicami Matejki, Ułańską i Grunwaldzką. To teren w samym „sercu” miasta,  dwa kilometry od centrum Poznania i 10 minut spacerem od Dworca Głównego. W okresie międzywojennym stanowił koszary 15 Pułku Ułanów Poznańskich. Dla ponad 650 kawalerzystów oraz kilkuset koni był to teren ćwiczeń, pracy i miejsca do życia.

- Inwestycja na poznańskim Łazarzu jest projektem bardzo prestiżowym w naszym portfolio. Jednocześnie jest ogromnym wyzwaniem. Podejmujemy się rewitalizacji terenów, które mają swoją bogatą historię. Chcemy ją połączyć z lokalną kulturą i stworzyć miejsce, które będzie odpowiadało na potrzeby ludzi, miasta i biznesu i wpisywało się w architekturę dzielnicy, przy zachowaniu genius loci, ducha przeszłości - dodaje Alexander Huyghe, CEO Revive Poland. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Planowany projekt jest jedną z największych inwestycji w całym portfolio BPI Real Estate Poland.

- Zgodnie z naszym motto „urban shapers” postawiliśmy na kompleksowy i wielkomiejski projekt, który będzie aktywnie kształtował przestrzeń miejską w centrum Poznania z poszanowaniem lokalnej architektury i środowiska. Zależy nam na stworzeniu otwartego mini miasta w mieście, które będzie służyć kolejnym pokoleniom - zapowiedział Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland.

To pierwszy wspólny projekt firm BPI Real Estate Poland oraz Revive Poland, który jest inspirujący, ale też bardzo wymagający. Budynki historyczne będą połączone z nową zabudową w sposób nieprzytłaczający, przy zachowaniu ducha tego miejsca. Projekt, którego podjęła się pracownia SUD Architekt Polska, zakłada połączenie funkcji mieszkaniowych i komercyjnych, a także rewitalizację zabytkowych budynków dawnych kawaleryjskich koszar.

W zrewitalizowanych budynkach dawnych koszar powstaną restauracje, kawiarnie, sklepy oraz inne miejsca użyteczności publicznej. Wnętrza tych obiektów zostaną przebudowane, planowana jest niewielka ingerencja w fasady i dachy. Dużą wartość terenu stanowi zieleń, która będzie zintegrowana z dzielnicą. Całość inwestycji zostanie podzielona na trzy funkcje: biznesową, mieszkalną oraz na cześć usługową która stanowić będzie „serce” całego kompleksu. Część mieszkalna inwestycji zaplanowana w nowo powstających budynkach uwzględnia realizację mieszkań w standardzie podwyższonym oraz premium.

Inwestycja na poznańskim św. Łazarzu idealnie wpisuje się w misję istniejącej od 13 lat na europejskim rynku deweloperskim firmy Revive, która zakłada rewitalizację terenów poprzemysłowych w miastach, z jednoczesnym zachowaniem dawnego charakteru zabudowań. Dla dewelopera równie ważne co miejsca do mieszkania, są tereny wspólne między budynkami, które powinny sprzyjać umacnianiu relacji sąsiedzkich oraz być proekologiczne. Wszystkie tworzone przez Revive projekty są indywidualnie dopasowywane do konkretnych miejsc, by podkreślić ich wyjątkowość i klimat. Inwestycje Revive cechuje zróżnicowane przeznaczenie - są jednocześnie miejscem do życia, rekreacji, a także pracy.

BPI Real Estate Poland jest obecne na polskim rynku od 2009 roku. W tym czasie deweloper zrealizował 7 inwestycji oddając łącznie ponad 2 tys. mieszkań, co sprawia, że ma duże doświadczenie na rynku nieruchomości mieszkaniowych. Wszystkie realizacje firmy wyróżnia atrakcyjna lokalizacja, przemyślana architektura oraz wysoka jakość wykonania. Zgodnie z mottem „Urban Shapers” deweloper stawia na aktywne kształtowanie nowoczesnych przestrzeni miejskich w poszanowaniu lokalnej architektury i środowiska. W najbliższych latach BPI real Estate Poland planuje realizację kolejnych inwestycji w Polsce, koncentrując się miastach, w których powstały wcześniejsze projekty - Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, jak również w Trójmieście.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych