Kraków: 7 maja w parku Jordana stanie Miasteczko Europejskie

Seria debat nt. przyszłości Polski w UE, gry i konkursy rodzinne, warsztaty plastyczne - to niektóre z atrakcji Miasteczka Europejskiego, które 7 maja stanie w parku Jordana w Krakowie. Projekt ma upamiętniać 18. rocznicę przystąpienia Polski do Wspólnoty.

Autor: PAP 02 maja 2022 11:13

"W tym roku mija 18 lat od naszej akcesji. Czas zatem świętować, ale biorąc pod uwagę sytuację międzynarodową także okazać wsparcie i solidarność z Ukrainą" - napisali organizatorzy w niedzielnej informacji.

Zgodnie z zapowiedziami, ma to być przede wszystkim urodzinowy festyn i zabawa, w tym warsztaty plastyczne, gry, konkursy. Dzień ma rozpocząć "charytatywna rozgrzewka europejska" z udziałem Anny Wierciak, brązowej medalistki w skoku w dal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Udział w biegu jest bezpłatny, ale można też wykupić cegiełki za 30 zł na wsparcie dla Ukrainy. W programie Miasteczka przewidziano debaty nt. przyszłości Polski w UE, a młodzież zmierzy się w debacie oksfordzkiej.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Miasteczko Europejskie w parku Jordana czynne ma być w godz. od 8.30 do 18. O godz. 11 zabrzmią po kolei: "Oda do Radości", hymny Polski i Ukrainy. O godz. 18 na pobliskich Błoniach mieszkańcy ułożą solidarnościowy napis "UA w UE" - aby wyrazić poparcie dla akcesji Ukrainy do Unii Europejskiej.

Przy organizacji Miasteczka współpracują fundacje: Instytut Polska-Ukraina, Zustricz oraz Fundacja Widowisk Masowych i kawiarnia NIĆ. W ramach wydarzenia przedstawiciele tych organizacji będą zbierać datki do puszek na pomoc dla Ukrainy, także dla chorych ukraińskich dzieci i uchodźców.

Organizatorem Miasteczka jest Stowarzyszenia Akcja Europa, współorganizatorem - punkt Europe Direct Kraków, partnerem głównym - Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Wśród partnerów projektu są też. m.in. Stowarzyszenie Sędziów Themis, Instytut Cervantesa w Krakowie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych