Kraków: Drugi etap osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie z pozwoleniem na użytkowaniehousemarket.pl - 02 lipca 2020 09:52


5 budynków zrealizowanych w ramach budowy II etapu osiedla komunalnego Przyzby-Zalesie ma już pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, że niedługo kolejnych 178 mieszkań trafi do Zarządu Budynków Komunalnych, a następnie do krakowian.

Budowa osiedla budynków komunalnych w rejonie ulic Przyzby i Zalesie rozpoczęła się jesienią 2017 roku. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm Mostostal Warszawa S.A. (lider konsorcjum) oraz Acciona Construccion S.A z Hiszpanii. Projektantem osiedla jest Perbo Inwestycje. 

Realizacja I etapu inwestycji nadzorowanej przez ZIM zakończyła się w ubiegłym roku. W grudniu 2019 roku 179 mieszkań zostało przekazanych do Zarządu Budynków Komunalnych. Obecnie w prawie wszystkich są już lokatorzy.

Niedawno Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie wydał zawiadomienie, że nie wnosi sprzeciwu wobec przystąpienia do użytkowania bloków wybudowanych w ramach II etapu osiedla komunalnego Przyzby – Zalesie. To 178 mieszkań, które niedługo Zarząd Inwestycji Miejskich przekaże do Zarządu Budynków Komunalnych.

Docelowo na osiedlu komunalnym będzie 357 mieszkań o powierzchni użytkowej ponad 14 tys. mkw. Osiedle będzie dysponowało 240 miejscami postojowymi, w tym 21 miejscami dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Na terenie kompleksu bloków jest też plac zabaw o powierzchni ok. 400 mkw. (oddany w ramach I etapu). Osiedle nie jest grodzone. Cała jego infrastruktura będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl