Kraków inwestuje w mieszkania

Kraków pozyskuje lokale mieszkalne przez zakupy, remonty pustostanów, adaptację pomieszczeń o innym przeznaczeniu niż mieszkalne i przez realizację inwestycji własnych. W sumie w latach 2003-2016 mieszkaniowy zasób gminy powiększył się o 2160 lokali.

Autor: HouseMarket.pl 23 lutego 2017 13:02

Jak podkreśla prezydent Krakowa Jacek Majchrowski Kraków jest jedną z nielicznych gmin w Polsce, które postawiły na samodzielne inwestycje na własnym terenie.

- Nasze doświadczenia pokazują, że jest to najtańszy sposób pozyskiwanie mieszkań. I tę właśnie – budowlaną linię konsekwentnie kontynuujemy. Cały czas szukamy kolejnych terenów, na których w przyszłości będą mogły powstać nowe mieszkania komunalne. Jednocześnie staramy się korzystać z każdej okazji, by jak najlepiej zaspokoić potrzeby mieszkaniowe krakowian – twierdzi Jacek Majchrowski.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak informuje krakowski magistrat, w latach 2017-2027 miasto planuje zbudować: 170 mieszkań przy ul. Wańkowicza, 357 przy ul. J. K. Przyzby i ul. Zalesie oraz 50 mieszkań przy ul. Fredry.

Kraków wytypował też osiem nieruchomości, na których może być realizowany program Mieszkanie Plus. Jest to grunt przy ul. Kolistej pomiędzy ulicami Zamiejską i Lubostroń o powierzchni ok. 2 ha. Z przygotowanej przez UMK analizy wynika, że możliwa jest na tym terenie budowa zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych, obejmujących ok. 170 mieszkań wraz z 50 garażami i 80 miejscami postojowymi.

Ponadto, miasto wytypowało również siedem kompleksów nieruchomości położonych w rejonie ulic Strażackiej i ul. Golikówka. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego obszaru „Rybitwy Północ” grunty te przeznaczone są na zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych