Kraków: Mieszkańcy zgłaszają propozycje lokalizacji łąk kwietnych

Do 10 marca krakowianie mogą zgłaszać propozycje lokalizacji nowych łąk kwietnych. "Póki co jest ogromne zainteresowanie, otrzymaliśmy już kilkadziesiąt zgłoszeń" - powiedział PAP dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej Piotr Kempf.

Autor: Pap 03 marca 2021 09:06

"Mamy już ok. 30 hektarów łąk kwietnych w mieście. W tym roku będzie ich jeszcze więcej - czekamy na kolejne propozycje mieszkańców co do lokalizacji" - mówił dyrektor ZZM w Krakowie.

Jak podkreślił, teren pod łąkę musi spełniać kryteria: powierzchnia minimalna 10 arów; szerokość minimalna w pasach drogowych - 4 metry (założenie łąki możliwe jest jedynie na pasach zieleni, odgradzających chodniki od ulic; polany bez dużego zadrzewienia (bez dużych obszarów w cieniu; regularny kształt miejsca.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Łąki kwietne to tak naprawdę inne podejście do trawników. Łąki nie wymagają częstego koszenia, łatwiej retencjonują wodę, są odporne na susze. Chodzi też o bioróżnorodność" - wymieniał dyrektor.

Zgłoszenia lokalizacji łąk kwietnych należy słać za pośrednictwem Facebooka - link jest na stronie internetowej ZZM i urzędu miasta.

Kempf dodał, że na wiosnę ZZM będzie zachęcał mieszkańców do zakładania łąk na balkonach. W ramach akcji ZZM ma rozdawać pakiety z nasionami i instrukcjami obsługi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych