Kraków: przebudowy i remonty ulic i torowisk przebiegają bez zakłóceńPAP - 13 maja 2020 11:39


Pomimo epidemii koronawirusa, wszystkie przebudowy i remonty na krakowskich drogach i torowiskach są realizowane na bieżąco - zapewnił Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Najbardziej zaawansowana jest przebudowa ul. Krakowskiej, która do użytku powinna być oddana w wakacje.

Trwająca od marca 2019 roku przebudowa ul. Krakowskiej, jednej z głównych arterii komunikacyjnych przebiegających przez Kazimierz, jest zaawansowana w około 80 proc.

Prace koncentrują się obecnie w rejonie skrzyżowania z ulicami Dietla i Stradomską. Tam z końcem maja tego roku planowane są spore zmiany - ruch kołowy zostanie przełożony na jezdnię ulicy Dietla od strony Stradomskiej oraz uruchomiona będzie relacja tramwajowa Dietla - Stradomska.

Po drugiej stronie ul. Krakowskiej trwają prace przy wjeździe na most Piłsudskiego. W środkowej części ulica ta jest już prawie gotowa. Pojawiły się zielone oazy. Wszystkie obiekty archeologiczne zostały zabezpieczone.

"Obecnie stan zaawansowania prac na inwestycji wynosi około 80 proc., ulica prawdopodobnie zostanie oddana do użytku w wakacje" - zapowiedział w środę Krzysztof Dziobek, dyrektor kontraktu w firmie realizującej zadanie Trakcja PRKiI.

Rzecznik ZDMK Michał Pyclik zapewnił, że pomimo epidemii prace trwają także na innych miejskich inwestycjach - na rozbudowywanej ulicy Igołomskiej, kończy się przebudowa fragmentu ulicy Bieżanowskiej. Trwa także sezon remontów nakładkowych - czyli wymiana zniszczonego asfaltu i krawężników.

"W tym wypadku roboty są prowadzone szybciej ze względu na mniejsze natężenie ruchu na ulicach" - zauważył Pyclik.

Według jego zapewnień wszystkie inwestycje, które zostały rozpoczęte, będą kontynuowane.

"W tej chwili trwa przegląd tych, które się nie rozpoczęły. Ze względu na obecną sytuację ekonomiczną wywołaną epidemią trzeba się liczyć z tym, że realizacja niektórych planowanych inwestycji zostanie odłożona w czasie" - zaznaczył przedstawiciel ZDMK.