Kraków: tylko 3 procent mieszkań objętych rządowym programem wsparcia

W przyszłym roku będzie można skorzystać z rządowego programu wsparcia zakupu mieszkania bez wkładu własnego. Jednak na ten moment nie wszystkie lokale spełniają warunki dopłaty. W największych miastach Polski bowiem limity cen znacznie odstają od rynkowych.

Autor: housemarket.pl 26 października 2021 15:27

Jak wskazuje portal gethome.pl, w Krakowie jedynie 3 proc. mieszkań z oferty na rynku pierwotnym spełnia warunki przyznania dopłaty (mniej niż 7937 zł/mkw.) i są to lokale położone głównie na obrzeżach miasta.

Trudno będzie deweloperom oferować mieszkania w cenach spełniających kryteria programu, zwłaszcza w dużych miastach i atrakcyjnych lokalizacjach, gdzie ceny gruntów są bardzo wysokie, a ich liczba jest ograniczona - mówi Bartłomiej Rzepa, członek zarządu spółki realizującej inwestycję Osiedle Symbioza.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jeszcze trudniej będzie znaleźć mieszkanie z dopłatą na rynku wtórnym, gdzie według obliczeń RynekPierwotny.pl, takich lokali jest dziś w Krakowie zaledwie 2 proc. Należy również pamiętać, że nie każdy może skorzystać z programu. Wykluczone z niego zostały osoby posiadające już nieruchomość, chyba że są rodzicami co najmniej dwójki dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych