Krok bliżej do rozbiórki kamienicy w Łodzi. Jest decyzja sądu

Mija rok od zawieszenia kursowania tramwajów na ul. Kilińskiego. Bez zgody na wyburzenie kamienicy, która się częściowo zawaliła, nie uda się ich przywrócić.

Autor: PropertyNews.pl 26 kwietnia 2022 15:41

W kamienicy przy ul. Kilińskiego 49 w maju 2021 r. zarwał się strop. Z uwagi na fatalny stan techniczny budynku nie da się go uratować. Miasto zamierzało kamienicę rozebrać do końca i przygotować się do jej ewentualnego odbudowania, bo to zabytek wpisany do rejestru. 

Na takie rozwiązanie nie zgodził się na początku Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków, ale w październiku ub.r. udało się osiągnąć porozumienie i nadzór budowlany wydał decyzję o rozebraniu kamienicy do reszty.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Blokada rozbiórki przez jednego z mieszkańców

Rozbiórkę i przywrócenie na ul. Kilińskiego ruchu tramwajów zablokował jednak Wojciech Bednarek. Łodzianin odwołał się od decyzji nadzoru budowlanego, ale sąd jego skargę odrzucił. Bednarek odwołał się także od tej decyzji, a Wojewódzki Sąd Administracyjny znowu utrzymał w mocy pozwolenie na rozbiórkę.

Jednak nawet jeśli decyzja WSA pod koniec kwietnia się uprawomocni, na ul. Kilińskiego ciągle będzie pat, setki mieszkańców bez tramwaju, a właściciele sklepów pozbawieni klientów. Bo Bednarek, tym razem jako prezes stowarzyszenia, którym kieruje, złożył drugą skargę, a sąd musi ją rozpatrzyć. A to oznacza, że sprawa nie znajdzie finału przez kolejne miesiące.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych