Krzysztof Misiak, Cushman&Wakefield: W 2021 roku wejdą nowi gracze na rynek PRSHousemarket.pl - 28 stycznia 2021 11:55


Krzysztof Misiak, dyrektor polskiego oddziału Cushman & Wakefield podsumował rynek mieszkań na wynajem w Polsce.

{film;19164}

W ubiegłym roku deweloperzy zaczęli się zastanawiać, czy dobre tempo sprzedaży mieszkań utrzyma się w czasach pandemii. Stąd coraz więcej firm otworzyło się na współpracę w zakresie budowy mieszkań na wynajem. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W 2020 roku każdy duży deweloper zaczął się zastanawiać, czy nie przeznaczyć części swojego portfolio na rynek instytucjonalny - mówi Krzysztof Misiak, dyrektor polskiego oddziału Cushman & Wakefield.

Zagraniczne fundusze inwestycyjne szukają partnerów, z którymi mogą od razu zrealizować kilka lub kilkanaście projektów w perspektywie kilku lat.

- Zmienia się spojrzenie na mieszkania. Pojawia się grupa ludzi, która jest gotowa wynajmować mieszkania na wynajem. Dotyczy to również pracowników z zagranicy, których dużego przypływu możemy się spodziewać - uważa Krzysztof Misiak.

Zdaniem Krzysztofa Misiaka w tym roku coraz więcej deweloperów będzie podejmować decyzję o budowie mieszkań na wynajem.

- Deweloperzy muszą w to uwierzyć. Myślimy, że ten rynek będzie rósł w najbliższych latach o 100 proc. rocznie. W tym roku na pewno możemy spodziewać się nowych graczy, jeśli chodzi o fundusze inwestycyjne - uważa Misiak.