Księży Młyn bogatszy o odnowioną famułę

Kolejna famuła na Księżym Młynie - tym razem pod numerem 1 - już niemal w pełni odzyskała blask.

Autor: Housemarket/łódź.pl 22 lutego 2022 09:39

  • Pod koniec ubiegłego roku zakończono odnowę famuł przy ul. Księży Młyn 5 oraz 3.
  • Początek 2022 roku to finisz prac pod numerem 9.
  • W budynku powstało 11 komfortowych lokali mieszkalnych, w tym jedno mieszkanie z ułatwieniami dla osób z niepełnosprawnościami.

- Za kilka tygodni zakończymy tu prace pod adresem Księży Młyn 1. W budynku po remoncie znajdzie się 5 lokali mieszkalnych, poczta i świetlica twórcza - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Poczta wprowadziła się już do odnowionych wnętrz pod adresem Księży Młyn 1, na finiszu są prace przy przebudowie mieszkań komunalnych. W budynku powstało także zupełnie nowe miejsce spotkań, tym razem dla najmłodszych. Księży Młyn wzbogacił się o kreatywną placówkę - świetlicę twórczą.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Budynek był w fatalnym stanie, dlatego przeszedł kompleksową przebudowę od dachu po piwnice. Na elewację wróciła zabytkowa czerwona cegła, wnętrza zostały odnowione i wyremontowane. Obecnie prowadzimy intensywne prace wykończeniowe i zagospodarowanie terenu podwórza - dodaje Piotr Szadkowski, kierownik robót.

Łączna powierzchnia lokali w budynku to 610 mkw., w tym lokal poczty 107 mkw., przestrzeń świetlicy dla dzieci (Towarzystwa Przyjaciół Dzieci) 137 m kw. Wartość inwestycji  to 3 300 000 zł, (same roboty budowlane 3 150 000 zł), w tym dotacja z UE 1 882 000 zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych