Kto kupuje mieszkania na Śląsku? Nie tylko lokalni klienci

Inwestowanie w mieszkania na Śląsku jest bardzo atrakcyjne - uważa Adam Urbański, dyrektor sprzedaży, TDJ Estate. Co przyciąga deweloperów i klientów do tego regionu?

Autor: propertynews.pl 22 lutego 2022 11:08

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia z ponad 2,2 mln mieszkańców to potężny rynek, który kusi największych deweloperów i klientów. - Śląsk stał się miastem ponadregionalnym. Obserwujemy przyrost liczby klientów spoza Śląska przyjeżdżających tu inwestować w mieszkania - mówił podczas Property Forum Śląsk Adam Urbański.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem Adama Urbańskiego siła rynku mieszkaniowego na Śląsku tkwi m.in. w dynamicznych zmiany jakie zachodzą w miastach aglomeracji. Region się przeobraził, jest atrakcyjnym, różnorodnym miejscem, z bogatą ofertą i blisko gór.

Według JLL, liczba mieszkań wprowadzonych do sprzedaży w I półroczu 2021 r. przekroczyła 1,4 tys. i była jedną z wyższych w ostatnich latach. To sprawiło, że w ofercie deweloperów działających w Katowicach na koniec czerwca 2021 r. znajdowało się ok. 2 tys. lokali. Wprawdzie był to wynik o 18% niższy niż przed rokiem, ale w przeciwieństwie do największych rynków w kraju wzrósł w ujęciu kwartalnym.

JLL podaje, że na koniec czerwca 2021 r. średnia cena ofertowa mieszkań na rynku pierwotnym w Katowicach wyniosła niecałe 8 300 zł/mkw. Oznacza to wzrost na przestrzeni 3,5 roku o prawie 50%. Spośród największych rynków jedynie w Krakowie w tym okresie ceny mieszkań w ofercie wzrosły podobnie aż o 55%.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych