Kujawsko-pomorskie: 16 mln zł dotacji na konserwację zabytków

Prawie 16 mln mln zł wsparcia przekazał samorząd województwa kujawsko-pomorskiego na tegoroczne remonty konserwatorskie, prace restauracyjne i roboty budowlane w zabytkowych obiektach. Dotacje zostały przyznane na realizację 201 przedsięwzięć.

Autor: PAP 19 kwietnia 2022 08:07

To fundusze w ramach programu ochrony zabytków, prowadzonego w regionie od 14 lat. Pieniądze na dofinasowanie zadań pochodzą ze środków unijnych Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2040-2020 oraz budżetu województwa.

Dofinasowanie przeznaczone zostanie na prace konserwatorskie i restauratorskie w kościołach, kompleksach pałacowo-dworskich, kamienicach, budynkach i gmachach instytucji wpisanych do rejestru zabytków. Najwyższe kwoty dotacji sięgają prawie 150 tys. zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przy wsparciu z funduszy programu ochrony zabytków zrealizowane zostaną m.in.: konserwacja elewacji kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Koronowie (pow. bydgoski), remont dachu kościoła świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy, prace konserwatorskie stalli w prezbiterium kościoła św. Mikołaja w Inowrocławiu, prace konserwatorskie i restauratorskie w cerkwi św. Mikołaja we Włocławku, konserwacja elewacji kościoła pw. św. Stanisława Kostki w Złejwsi Wielkiej (pow. toruński).

W zeszłym roku dzięki środkom unijnym i z budżetu województwa wykonano m.in.: konserwację elewacji kościoła Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Czarżu (pow. bydgoski), prace konserwatorskie polichromii ścian nawy i kaplicy północnej w kościele św. Bartłomieja w Czernikowie (pow. toruński), remont ścian i kopuły wieży kościoła św. Mikołaja w Gronowie (pow. toruński) i malowanie wnętrza kościoła w Płonnem (pow. golubsko-dobrzyński). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych