Kupujemy nowe mieszkanie. Na to trzeba zwrócić uwagę

Zmiana mieszkania to nie lada przeżycie dla całej rodziny. Przeprowadzka to również moment, który może okazać się bardzo stresogenny. Zdradzamy co należy przemyśleć, aby wybór okazał się jak najbardziej trafny.

Autor: housemarket.pl 03 lipca 2017 11:22

Dobrze, jeśli wybrane przez nas mieszkanie będzie tym docelowym. Przeprowadzka to bowiem duże przedsięwzięcie - nie tylko pod względem logistycznym. Zmiana otocznia, pakowanie, przewóz i ponowne rozpakowywanie rzeczy to nie lada obciążenie dla całej rodziny. Warto więc zdecydować się na rozwiązanie z myślą na długi czas. Które kryteria warto wziąć pod uwagę?

Większy komfort życia

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwszym argumentem, jaki przychodzi nam do głowy, jest konieczność powiększenia metrażu. Nie jest to jednak wymogiem – najważniejsze, by mieszkanie było ustawne. – Jeżeli fundusze nie pozwalają nam na kupno trzy- lub czteropokojowego lokum, warto zdecydować się na średniej wielkości mieszkanie z dużym potencjałem. Istnieje wiele trików aranżacyjnych, które pozwolą na wygospodarowanie dodatkowej przestrzeni – podpowiada Tomasz Bednarek, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM Mój Dom.

Dogodna lokalizacja

Umiejscowienie inwestycji to kwestia zupełnie oczywista. Osiedle nie musi być zlokalizowane bezpośrednio w centrum, lecz w dobrze skomunikowanej części miasta. To nie tylko wygoda w codziennym załatwianiu spraw czy dojeździe do pracy i szkoły. Jeśli inwestycja jest korzystnie usytuowana, będziemy mogli pozwolić starszemu dziecku samodzielnie poruszać się komunikacją miejską, zamiast każdorazowo je odwozić. Dobry dojazd to także oszczędność czasu, który możemy spędzić z rodziną.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Szukajmy raczej kameralnych osiedli. Warto wcześniej poznać mieszkańców najbliższych okolic. W tym celu możemy wybrać się na organizowany w pobliżu event, poszukać informacji na forach internetowych czy porozmawiać ze sprzedawcą w lokalnym sklepie. Wybierzmy taką inwestycję, która zapewnia całodobowy monitoring. Sprawdźmy też, czy wieczorem osiedle jest dostatecznie oświetlone.

Wygodne użytkowanie

Zwróćmy uwagę, czy istnieje możliwość skorzystania z parkingu podziemnego. To najlepsze rozwiązanie zwłaszcza wówczas, gdy musimy przejść z maluchem do samochodu w zimny dzień. Równie ważna jest pojemna komórka lokatorska. Będziemy potrzebowali miejsca na przechowanie wózka, rowerów czy zabawek. Jeśli chcemy mieszkać na wyższym piętrze, upewnijmy się, czy w budynku jest winda. 

Dopasowane do potrzeb

Szukając idealnego mieszkania, nie możemy pomijać naszych preferencji. Zastanówmy się, jakie kryteria są dla nas najważniejsze. Czego potrzebujemy: dużego metrażu, lokalizacji w sercu miasta, a może wprost przeciwnie – zacisznego miejsca w pobliżu parku? Nie zapomnijmy też zweryfikować, czy mamy do czynienia z wiarygodnym deweloperem. To naprawdę ważne, aby nasze pieniądze były bezpiecznie ulokowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych